Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Nemocného penzistu marně hledal vrtulník s termovizí

Česko

LÁZNĚ KYNŽVART Desítky policistů a hasičů pátraly o víkendu v Lázních Kynžvart a okolí po dvaaosmdesátiletém Františku Křížovi, který zmizel v sobotu odpoledne z domova důchodců. Seniora záchranáři do redakční uzávěrky nenašli.

Včera přiletěl pomoci i vrtulník s termovizí, ani ten ale k nalezení muže, který trpí Alzheimerovou chorobou, nepomohl. Pátrání má pokračovat i v pondělí, ale asi v omezené míře, uvedl mluvčí krajské policie Pavel Valenta.

Záchranáři prohledávali zalesněný a velmi členitý terén, pátrali třeba i na nádražích. V den zmizení muže údajně vidělo venku několik mladíků. „Pokud muž zůstal někde venku, patrně by jeho šance vzhledem k nočním mrazům nebyly velké. Měl jen košili a tepláky,“ dodal.

Naposledy se tak velká pátrací akce uskutečnila v Karlovarském kraji loni v srpnu, kdy se v lesích ztratil osmdesátiletý houbař.

Ten strávil venku celou noc a musel přestát i liják s bouřkou. Před prochladnutím a promočením ho uchránil přístřešek. Po lese nachodil skoro pět kilometrů, než ho druhý den záchranáři vyčerpaného objevili.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor: