Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Nemocný důchodce je stále nezvěstný. Vrtulník s termovizí nepomohl

Česko

  12:28aktualizováno  18:52
LÁZNĚ KYNŽVART - Desítky policistů a hasičů pátraly v Lázních Kynžvart a okolí po dvaaosmdesátiletém Františku Křížovi, který zmizel v sobotu odpoledne z domova důchodců. Seniora záchranáři nenašli.
Pátrání, ilustrační foto

Pátrání, ilustrační foto foto: Sokol Jan ČTK

Na pomoc přiletěl i vrtulník s termovizí, ani ten ale k nalezení muže, který trpí Alzheimerovou chorobou, nevedl. Pátrání bude pokračovat v pondělí, ale asi v omezené míře, uvedl mluvčí krajské policie Pavel Valenta.

Záchranáři prohledávali zalesněný a velmi členitý terén v okolí městečka, pátrali i na nádražích a dalších místech, kde by se mohl důchodce pohybovat. V den zmizení ho údajně ještě vidělo venku několik mladíků, ale žádný další svědek, který by mohl seniorovo zmizení objasnit, se už na policii neobrátil, uvedl Valenta. "Pokud muž zůstal někde venku, patrně by jeho šance vzhledem k nočním mrazům nebyly velké. Měl jen košili a tepláky," dodal.

Pohřešovaný muž byl naposledy viděn v sobotu kolem 13:45 pracovnicí domova důchodců. Od té doby se ho prozatím nepodařilo objevit a není jasné, kam se mohl vydat. František Kříž měří mezi 170 až 180 centimetry, je štíhlé postavy a pod nosem má knírek. Košile, kterou měl na sobě, je tmavé barvy, tepláky byly šedivé. "V pondělí se opět vydají policisté do terénu a budou prověřovat i další místa, kde by se mohl případně schovat," uvedl Valenta.

Naposledy se tak velká pátrací akce uskutečnila v Karlovarském kraji loni v srpnu, kdy se v lesích kolem Teplé ztratil osmdesátiletý houbař. Ten strávil venku celou noc a musel přestát i poměrně silný liják s bouřkou, která se v noci nad Karlovarskem přehnala. Před prochladnutím a promočením ho naštěstí zachránil přístřešek. Po lese nachodil skoro pět kilometrů, než ho druhý den záchranáři sice vyčerpaného, ale jinak zdravého, objevili.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!