Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Nenávidím kravaty!

Česko

SÍLA ZJEVU

Ředitel firmy Cyrrus, která poskytuje komplexní služby na kapitálových trzích, musí chodit do práce v obleku. Jan Procházka mu říká pracovní montérky, a jak sám přiznává, formální styl nesnáší. Jenže vzhledem k jeho pozici a každodenním kontaktům s klienty i médii mu nezbývá nic jiného než se podřídit dress kódu. „Nejvíc nenávidím kravaty,“ říká se smíchem. „Škrtí, škrábou a dusí mě. Když můžu někam jít bez kravaty, jsem šťastný, ale to se moc často nestává. Do svého stylu se snažím zakomponovat i trendy, takže když byla v módě růžová, v práci mi říkali bonbon, protože jsem měl všechny košile růžové.“

1. Košile - Valentino

Košil mám asi třicet. Tato má střih slim fit, což znamená, že perfektně sedne, protože přesně kopíruje tělo. Je to efektní, ale když v ní máte strávit celý den, není to nejpohodlnější. Tuto značku zbožňuji. Košile od Valentina jsou velmi kvalitní - jednu mám už čtyři roky a je pořád stejně pěkná. Občas ale nakupuji i u značky Next, jejich košile jsou hodně podobné, ale mnohem levnější.

Zjistil jsem také jednu věc - z nějakého důvodu platí, že čím dražší košile, tím robustnější límec. Jenže čím monstróznější límec, tím větší trauma to pro mě je! Jsem z toho vážně nepříčetný - a nejen já, ale i moji kolegové. Apeluji na výrobce, aby ty krásné drahé košile s nádhernými vzory, které si rád zaplatím, nedělali s tak brutálními límci!

2. Kravata - Zara

Kravata je nejvíc nenáviděný prvek mého šatníku, a navíc jsem naprosto neschopen skombinovat ji s košilí. Naštěstí mám doma manželku a v práci asistentku a podle jejich reakcí poznám, jestli jsem úplně mimo. Nejlepší dárek pro mě je košile i s kravatou - pak není co řešit.

3. Oblek - Pierre Cardin

Patří k mým oblíbeným a ani nebyl moc drahý, stál asi 18 tisíc. Nejdražší oblek jsem si pořídil kolem 34 tisíc. Pokud nejdu na nějakou opravdu velmi důležitou schůzku, klidně si vezmu i oblek od levnější značky, třeba ze Zary. Obleky jsou spotřební zboží, moc dlouho mi nevydrží. Kalhoty vždycky zničím za pár měsíců.

4. Brýle - Carrera

Jsem lyžař, a když jsem viděl brýle značky, kterou znám z lyží, neváhal jsem a hned jsem si je pořídil.

5. Pásek - Hugo Boss

Na pásky si potrpím, obzvlášť na ty se sponami. Řekl bych, že Hugo Boss má opravdu nejhezčí. Tento je už druhý, co jsem si u této značky pořídil.

6. Boty - Bugatti

Koupil jsem je v Salamandru. I když je Bugatti dobrá značka, musím přiznat, že mi jejich boty vydrží nanejvýš půl roku. Mojí druhou oblíbenou značkou je Ecco.

7. Hodinky - TAGHeuer

Hodinky z Tiger Wood’s Edition jsou moji miláčci.

Golf hraji krátce, ale golfové hodinky jsem si už koupil. Navíc se dají nosit při každé příležitosti.

Říká se, že do hodinek by člověk měl investovat svůj měsíční plat, to je ale, myslím, přehnané.

Já jsem dost váhal, jestli si je mám pořídit, i když stály „jen“ 35 tisíc, ale nakonec mě přemluvila manželka, ať si prý udělám radost.

Autor:

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...