Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Česko

Na nepovolené technoparty v Krušovicích je kolem 700 lidí, policie v noci produkci přerušila

Technopárty (ilustrační snímek). foto:  Petr Topič, MAFRA

Krušovice (Rakovnicko) - V Krušovicích na Rakovnicku se od pátku koná nepovolená technoparty, účastní se jí asi 700 lidí. Na akci dohlížejí policisté, zatím nemuseli řešit žádný konflikt. V noci na sobotu ale hudební produkci přerušili, řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.
  13:15aktualizováno  19:43

Technoparty skončila, hudba konečně utichla. Pod vlivem bylo 39 řidičů

Akce začala v pátek v podvečer, zpočátku se jí účastnilo kolem 400 lidí, v sobotu dopoledne jich bylo 500 a do večera počet vzrostl na 700.

Na kopci za Krušovicemi se koná technoparty, několik set lidí, slyšet je hodně...
Na kopci za Krušovicemi se koná technoparty, několik set lidí, slyšet je hodně...

Večer doplnila, že policisté během dne nemuseli řešit žádný incident. Nadále zůstávají na místě a dohlížejí na poklidný průběh akce. Pokud by zaznamenali výtržnosti, jsou připraveni zasáhnout. Zatím se ale podle Šteinerové vše obešlo bez konfliktů a policie nikoho nemusela zadržet.

‚Vyvalení zmuchlaní týpci.‘ U Pražského okruhu se konala technopárty, policie musela zabavit mixážní pult

V pátek ve 21:00 policisté hudební produkci ukončili, aby nebyl narušován veřejný pořádek a noční klid. Odvolali se při tom na obecní vyhlášku, kterou tato akce nesplňuje. „Od nočních hodin do rána byl klid a v současné době technoparty pokračuje a policejní hlídky včetně pořádkové jednotky ji monitorují,“ uvedla dopoledne mluvčí.

Technoparty se koná na pozemku, který má více vlastníků. Přístupové cesty policie uzavřela. Kdy má akce skončit, Šteinerová nevěděla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!