Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Nepříčetný řidič najížděl do aut

Česko

  12:20
PŘEROV - Celkem devět trestných činů stačil během krátké doby spáchat dvaatřicetiletý muž, než ho policisté přemohli a odvezli na psychiatrii.

Cvičení severočeské pořádkové jednotky Policie ČR foto: Radek PetrášekČTK

Jeho "spanilá jízda" začala na silnici mezi Přestavlky a Horní Moštěnicí, když začal najíždět do před ním jedoucího auta a vytlačil ho ze silnice, kde se převrátilo na bok.

"Způsobil řidiči škodu za 30.000 korun," řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podobným způsobem zaútočil i na dalšího řidiče, který chtěl muži v havarovaném autě pomoci.

"Podezřelý do auta tohoto jednatřicetiletého řidiče narazil a ujel. Řidič jej dostihl v Horní Moštěnici, kde podezřelý muž znovu čelně narazil do jeho vozu. Poté, co oba muži z vozidel vystoupili, násilník řidiče fyzicky napadl, udeřil jej do obličeje, vyhrožoval mu zabitím a poté ještě montážním klíčem rozbil na jeho autě dvě boční okna," uvedla policejní mluvčí.

Řidič utrpěl mnohočetné pohmožděniny hlavy.

Násilník poté z místa nehody odešel a vnikl do domu v Horní Moštěnici. "Odcizil odtud kolo a rýč. Za obcí jej dostihla policie. Muž jim vyhrožoval zabitím a ohrožoval policisty rýčem," dodala mluvčí. Policisté nakonec muže přemohli a odvezli jej do nemocnice.

Na chirurgickém oddělení poté násilník rozbil skleněné dveře. Muž, který nakonec skončil na psychiatrii, je podezřelý mimo jiné z ublížení na zdraví, útoku na veřejného činitele, krádeže a z výtržnictví.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!