Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nevesele z Veselí

Česko

POSLEDNÍ SLOVO

To víte, že mám taky radost, jak volby dopadly, byť „má“ strana nakonec neprošla (lidovci to nebyli). Umím si představit aktuální tričko s nápisem Bye, Bye Íčko! Jen si říkám, jestli několik nadšených sympatizantů „véček“ už nelituje, když vidí, jak si jejich představitelé první dny počínají ve velké politice. A zdali se Radek John nepodobá princi Salímovi z posledního románu Salmana Rushdieho Čarodějka z Florencie, loutce, kterou mohl použít kdokoli, komu se dostaly do rukou její provázky. Z bouřlivého volebního víkendu mi uvízlo pár komických momentů. Třeba to, že jistá Petra Paroubková se zřejmě již viděla jako paní premiérová, a přitom neví, že se neolizují a tím pádem nezalepují obálky s lístky. Potěšilo mě, jak vyhlíží suterén čili Sládkovi republikáni nebo Humanistická strana protiradarového hladovkáře Jana Tamáše, již volilo 552 recesistů. Folklorním ornamentem je zarputilá účast fan klubu Petra Cibulky, který se ani napotřetí nedostal přes půl procenta. Dělnická strana sociální spravedlnosti se chlubí, že vyhrála v obci Hvozdec na Českobudějovicku, kde měla 23,63 procenta! Inu ano. Vesnička čítá čtyřiadevadesát obyvatel, volit přišlo pětapadesát a třináct z nich skutečně dalo hlas těmto nácíčkům. Vynikající to úspěch, k němuž vůdci Tomáši Vandasovi blahopřeji. Ať si tam klidně koupí chalupu a dál neobtěžuje.

Podobně by se mohla radovat KSČM a uveřejnit v Haló novinách titulek Absolutní vítězství! Na naší ambasádě v marockém Rabatu ji volilo sto procent, totiž jediný člověk, který k urně zabloudil z pouště, z čehož jistě nelze podezřívat velvyslance MUDr. Tomáše Buřila, že.

Volič dal pumelici zejména ODS v Praze, které se sečetly letité hříchy a zpupnost panáků typu Béma, Richtra, Jančíka and comp. Někteří členové této partaje se chovají i daleko od metropole stejně. Z dávných časů zakazovaných folkových festivalů znám statečného Dušana Leitgeba, odjakživa zvaného Lobo, mohutnou a nepřehlédnutelnou postavu Veselí nad Moravou (kdo jste viděli dokument Břetislava Rychlíka Skaut má holá kolena, vystupuje v něm). Nyní v invalidním důchodu brázdí Baťův kanál jako kapitán lodi Loripus.

Znelíbilo se mu, že ve Veselí kandiduje za okres Hodonín na devětadvacátém místě místopředseda místní ODS ing. Milan Březina, bývalý člen KSČ, jemuž neodpustil stávkokazecké chování z listopadu 1989. Loni na podzim si zaplatil plochu a vylepil deset plakátů: „Veselská ODS podporuje svého komunistického pohrobka, Milana Březinu, ve všech funkcích a naplňuje tak slova svého předsedy Mirka Topolánka stát se ,lídrem pravice‘ do detailu! Opravdu?“ Exbolševik, který dnes pracuje jako vedoucí odboru dopravy na městském úřadě, podal trestní oznámení, které policie překvalifikovala na přestupek. Loba však potrestal tisícikorunovou pokutou tamní stavební úřad (!!!). Aneb msta po slovácku. Kamarád se samozřejmě ihned odvolal. Předseda ODS Petr Nečas na mě působí dojmem slušného člověka a očistu strany mu nezávidím. Takových Veselí a Březinů po vlasti ještě je!

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!