Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

NHL: Hudler nahrával oslavenci

NEW YORK Poprvé v sezoně NHL nemuseli hokejisté Detroitu v brance s Dominikem Haškem bojovat o vítězství v samostatných nájezdech. Na domácím ledě porazili Red Wings Edmonton 4:2, k čemuž přispěl Hašek 18 úspěšnými zásahy a Jiří Hudler si připsal asistenci u gólu Chrise Cheliose.

Chelios slavil 1500. zápas

Aktivitou v utkání hýřil zejména Mikael Samuelsson, který vyslal na brankáře Edmontonu Dwaynea Rolosona osm střel. Jednou z nich v 7. minutě otevřel skóre a o osm minut později si připsal společně s Hudlerem asistenci u gólu pětačtyřicetiletého Cheliose.

Chelios tak oslavil svůj 1550. zápas v NHL, kterým se posunul v historické tabulce v počtu odehraných utkání na osmé místo. Edmonton kontroval 19 sekund po druhé brance Detroitu, asistenci u gólu Shawna Horcoffa si připsal Aleš Hemský.

V prostřední části oba týmy vstřelily po jednom gólu. Zásluhou trefy v přesilovce dostal Tomas Holmström Detroit opět do dvoubrankového vedení, v závěru zkorigoval skóre Andrew Cogliano.

Zatímco v minulém utkání ztratili hráči Red Wings zápas v poslední třetině, v pondělí podobnou situaci nedopustili. Při power play hostů pojistil vítězství Detroitu Kris Draper. „Výborně jsme bránili střední pásmo a do mnoha šancí je nepustili,“ pochválil Hašek hru svého týmu v závěrečné části. čtk Výsledky: New York Islanders - Washington 1:2 (7. Park - 28. Viktor Kozlov, 48. Laich), Ottawa - New Jersey 4:2 (5. Kelly, 16. Heatley, 46. Redden, 60. Alfredsson - 39. Asham, 48. Parise (RACHŮNEK), Detroit -Edmonton 4:2 (7. Samuelsson, 15. Chelios (HUDLER), 21. Holmström, 60. Draper - 15. Horcoff (HEMSKÝ), 40. Cogliano. DOMINIK HAŠEK odchytal 60 minut a úspěšnost zásahů měl 90 procent).