Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Nosit oblek je jednodušší

Česko

SÍLA VZHLEDU

Od pondělí do čtvrtka má generální ředitel telekomunikační společnosti GTS Novera, šestatřicetiletý Ir Stuart Evers, jasno, jaký outfit si oblékne: oblek, košili a kravatu. „Jiné to je o takzvaných Casual Fridays neboli ležérních pátcích, kdy se všichni zaměstnanci firmy mohou obléci dle svého uvážení. Přiznávám, že páteční rána v tomto smyslu bývají krušná. Stojím před skříní a nevím, co na sebe. Vždy myslím na klienta, na kterého by asi nezapůsobilo dobře, kdybych mu podal ruku v džínách a tričku,“ usmívá se Stuart a dodává, že tento páteční zvyk, který původně pochází ze Spojených států, praktikovalo vedení každé společnosti, ve které kdy pracoval.

Stuart však dává přednost formálnějšímu stylu. „Je to jednodušší. Nemusím ráno rozjímat, co na sebe. Nezávidím ženám. Zatímco muži stačí dva obleky, pár košil a kravat, pro ženu může být oblékání tvrdý oříšek.“

1. Oblek - Nicky Wallace

Investovat do obleku se rozhodně vyplatí. Je lepší mít dva kvalitní obleky, než šest nekvalitních, které nevydrží. Já osobně nedám dopustit na práci mého přítele, irského módního návrháře Nickyho Wallace. Má mé míry, když potřebuji nový oblek, stačí jen zvednout telefon, on ho ušije a pošle. Na jeho práci se mi líbí to, že ke každému obleku šije dva páry kalhot, které se onosí rychleji než sako. Materiály kombinuji, velmi rád mám vlnu a kašmír, styl jsem si oblíbil italský. Konzervativní jsem i v barvách - preferuji tmavě modrou, hnědou, tmavě šedou nebo černou. Výhoda těchto materiálů a barev je v tom, že se dají nosit téměř ke každé příležitosti.

2. Košile a kravaty

Ty mi opět šije Nicky Wallace, nosím ale i kravaty jiných značek. Jde mi hlavně o to, aby kravata dobře vypadala. Kravata, kterou mám na sobě, je od italského návrháře Massima Duttiho.

3. Boty

Boty si vždy pořizuji ke konkrétnímu obleku. Neřídím se značkou, ale designem a pohodlností. Proto jsem si oblíbil italskou obuv. Co se materiálu týče, jednoznačně vyhrává pravá kůže. Barva - hnědá nebo černá.

4. Brýle - Jasper Conran

Při řízení musím nosit sluneční brýle, i když je zataženo, jinak mám bolesti hlavy. Nakupuju je hlavně na základě designu, samozřejmostí jsou polarizovaná skla a UV filtr. Mám brýle Armani, Gucci, ale to byly dárky. Používám i brýle na čtení, které nakupuji v Irsku. Opět je vybírám podle designu.

5. Hodinky - Longiness

Oblíbil jsem si hodinky značky Longiness, které mě zaujaly svou jednoduchostí. Nikdy bych proto nenosil rolexky. Speciální hodinky používám při potápění, například od značky Storm.

6. Volný čas

Ve svém volném čase se rád oblékám do oděvů značek Gant, Puma nebo Pierre Cardin. Rád nosím džíny Diesel a velmi jsem si oblíbil anglickou značku Jack Jones. Obecně si na téma móda myslím, že méně je více. Proto bych si na sebe nikdy neoblékl Versaceho, Pradu ani Louise Vuittona. To už je na mě moc.

Autor: