Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Nošovice budou rájem malých aut

Česko

NOŠOVICE Automobilka Hyundai chce v moravských Nošovicích vyrábět 55 tisíc vozů ix20 ročně. Při premiérovém představení vozu to uvedl viceprezident Hyundai Europe Rushforth.

Model ix20 doplní sesterskou Kiu Venga a i30, které se již v Nošovicích vyrábějí. Hyundai ix20 patří do segmentu B malých rodinných aut MPV.

Celkově zaznamenal prodej automobilů kategorie MPV v Evropě od roku 2005 pokles o 34 procent, ale trh malých MPV zvýšil během stejného období svůj podíl z 23,3 procenta na 29,2 procenta.

„Segment MPV zaznamenal v poslední době obtížný vývoj, ale jsme přesvědčeni o tom, že uvedení modelu ix20 pomůže zvýšit celkový objem prodeje značky Hyundai a její celkový podíl na evropském trhu.

S ohledem na současný trend, kdy evropští motoristé přecházejí k menším vozům, očekáváme, že mnohé majitele MPV segmentu C uvede ix20 v pokušení,“ uvedl Rushforth.

Vůz dlouhý 4,1 metru má v této třídě neobvykle dlouhý rozvor 2615 mm a výšku 1600 mm. Auto bude k dispozici s výběrem čtyř motorů Euro V s rozpětím výkonů od 77 do 125 koní, z nichž dva jsou zážehové a dva vznětové.

Zákazníci si budou moci zvolit mechanickou nebo samočinnou převodovku.

Téměř všechny motory pro modelovou řadu ix20 se budou dodávat také v provedení Blue Drive se systémem Integrated Stop & Go, pneumatikami s nízkým valivým odporem a inteligentním řízením činnosti alternátoru.

Uvedení ix20 před koncem roku má firmě v Evropě pomoci dosáhnout cílového tržního podílu 2,75 procenta.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor: