Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Nová Rodinka se dočasně projde i kiny

Česko

Na seriál Fan Vavřincové Taková normální rodinka nedá většina tuzemského televizního publika dopustit. Jeho hlavní představitelé - Marie Rosůlková, Zdeněk Řehoř, Eduard Cupák a další - už sice zemřeli, přesto padlo rozhodnutí na původní český sitcom navázat. Po téměř dvouleté práci na scénáři a dlouhém váhání žijících protagonistů se tak na konci letošního léta začalo natáčet volné pokračování v produkci Miloslava Šmídmajera a režii Dušana Kleina. Po dohodě s hlavními herci Janou Štěpánkovou, Danielou Kolářovou a Jaromírem Hanzlíkem byl vybrán zjednodušený název Rodinka, aby se nová série odlišila od původní. Z mladší herecké generace se v seriálu objeví například Petr Forman, Lenka Vlasáková či Lucie Vondráčková.

Při střihu nového šestidílného cyklu se tvůrci rozhodli vytvořit z natočeného materiálu i celovečerní verzi. Devadesátiminutová Rodinka tak dnes nastupuje v patnácti běžných kopiích a dalších digitálních do kin. V těch se však bude hrát jen omezenou dobu - ve větších městech pouze v prosinci, v lednu pak navštíví kinosály v menších městech.

Autor:

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...