Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nové CD nabídne „bejbypank“

Česko

HUDBA

KOLÍN Dětská písnička nemusí být jen poučná, vzdělávací, vysvětlující a infantilní, tvrdí autoři CD nazvaného Kašpárek v rohlíku, které vyjde začátkem prosince. Velká část písniček byla použita ve stejnojmenném kabaretu Loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích pod režijním vedením Davida Dvořáka. Hudebně na projekt dohlíží Ondřej Pečenka z projektu Folk3Mail, na hudbě se kromě něj podílí Jiří Müller a Jiří Šponar a spolek UBO.

Styl nahrávky autoři s nadsázkou nazvali bejbypank. Písničky podle nich nejsou povrchní, otrlé nebo hrubé. Bourají však zažitou představu hudební škatulky písniček pro děti. Posluchači se z nich třeba dovědí, proč se kanci popadají za břicha, kde se vzali bílí kominíci, co udělá mimino, když vypochoduje ven z porodnice, jak velký „fáro“ mají popeláři, jestli si Barbie nakonec vezme Kena nebo proč mají andělé chřipku. Na CD zpívají mimo jiné Blanka Šrůmová, Márdi, Jarda Svoboda, David Koller, Filip Nebřenský a Marek Doubrava nebo Karolína Dytrtová.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...