Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nymburk šokoval Sevillu a sahá po klice postupu

Česko

SEVILLA Obrovské vítězství. Tak zhodnotil trenér basketbalistů Nymburka Ronen Ginzburg úterní výhru v Evropském poháru ULEB na palubovce favorizované Sevilly 89:68. Nymburku hrozilo vyřazení, avšak po nečekaně hladkém vítězství má český mistr naopak blízko k postupu.

„Pro nás je to obrovské vítězství. Porazit španělský klub je pro Nymburk pocta. Zvláště tímto způsobem,“ radoval se Ginzburg. „Od začátku jsme byli hodně koncentrovaní. Hráči chtěli vyhrát a na jejich výkonu to bylo znát. Rozhodující bylo, že jsme nedělali chyby a neztráceli míče tak jako v prvním vzájemném duelu,“ zmínil izraelský kouč utkání, které Nymburk doma prohrál o 16 bodů.

Také hráči neskrývali nadšení. „Jsem šťastný a musím vyslovit velký dík všem, protože vyhrát ve Španělsku o jedenadvacet bodů je mimořádný úspěch,“ uvedl rozehrávač Afik Nissim. „Je to bomba, postup máme opět ve svých rukách,“ dodal Pavel Pumprla.

V sobotu čeká Nymburk zápas Jadranské ligy v Záhřebu s Croatií a v úterý přivítá v Pardubicích Rigu, kterou potřebuje porazit, aby si zajistil postup ze skupiny mezi 16 nejlepších celků soutěže. „Když k tomu přistoupíme stejně zodpovědně jako v Seville, jsem si jistý, že znovu vyhrajeme,“ nepochyboval Ginzburg. „Doufám, že zopakujeme Sevillu, a Rigu smázneme jako tabuli ve škole,“ dodal Pumprla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!