Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Nymburk zaútočí na sedmý titul

Česko

PRAHA První krok k cestě za získáním sedmého ligového titulu za sebou můžou dnes udělat basketbalisté Nymburka, kteří po třech letech ve finálové sérii narazí na Prostějov. Hanáci teprve v úterý úspěšně zvládli rozhodující semifinálový zápas se svým přemožitelem z posledních dvou sezon Novým Jičínem a teď vymýšlejí, jak zkomplikovat situaci odpočinutějším favoritům z Nymburka.

Ligu vyhraje tým, který ve finále získá čtyři vítězství. První dvě utkání jsou na pořadu dnes a zítra v Nymburku, na úterý a středu se série stěhuje do Prostějova. Kdyby Středočeši sedmý titul neuchvátili, byla by to velká senzace. Ale před Prostějovem, se kterým na konci prosince utrpěli debakl o 29 bodů, se mají na pozoru.

„To, že Prostějov vyhrál pátý zápas v Novém Jičíně, je pro nás velký alarm, červené světlo, které nám říká, že nastupujeme proti dobrému a motivovanému týmu. Musíme se dobře připravit,“ řekl trenér Nymburka Muli Kacurin.

Nymburk stanul ve finále už poosmé za sebou. Pouze jednou, v roce 2003 s Opavou, odešli suverénní vládci české ligy poraženi, dalších šest sérií ovládli. Teď by se jim líbilo, kdyby Prostějov smetli jako před třemi lety, když svého soka porazili ve všech třech utkáních.

Hanáci však vyhlašují, že hodlají tvrdě vzdorovat. „Jestli budeme hrát takovou obranu jako v pátém utkání v Novém Jičíně i ve finále, můžeme Nymburk pořádně potrápit,“ prohlásil pivot Prostějova Aleš Chán.

První finále mezi Nymburkem a Prostějovem začne dnes v 18.00, druhý zápas ve stejný čas v sobotu. Obě utkání vysílá v přímém přenosu ČT 4.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!