Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

O pořadatelích soutěže Právník roku a o ceně sv. Yva

Česko

EPRAVO. CZ

EPRAVO. CZ, akciová společnost, byla založena v roce 2000. Je provozovatelem právního informačního portálu www.epravo.cz, který je nejobsáhlejším českým právním informačním médiem. Zaměřuje se na veškeré oblasti práva, poskytuje kvalitní informace o všech základních právních oborech, a to odborné i laické veřejnosti.

Server je zároveň se svými více než 200 tisíci unikátními čtenáři měsíčně nejčtenějším periodikem o právu mezi tištěnými a internetovými médii v ČR. Z tohoto počtu je 35 tisíc čtenářů na serveru registrovaných. EPRAVO. CZ vydává také tištěný právnicko-manažerský čtvrtletník EPRAVO. CZ Magazine v nákladu 25 tisíc kusů. Tento časopis obsahující zajímavé rubriky z oblasti právní praxe, judikatury, financí a lifestylu je bezplatně distribuován do advokátních a notářských kanceláří, na exekutorské úřady, státní zastupitelství, soudům, daňovým poradcům, auditorům, pracovníkům veřejné správy a top 500 manažerům z celé ČR.

EPRAVO. CZ je členem Asociace pro elektronickou komerci (APEK), řádným členem Unie vydavatelů ČR a členem Sdružení pro internetovou reklamu.

Česká advokátní komora

Česká advokátní komora je největší právnickou profesní organizací v České republice.

Vykonává samosprávu advokacie a jako taková chrání a garantuje kvalitu právních služeb poskytovaných advokáty prostřednictvím kontrolní a kárné kompetence. V současné době sdružuje více než 9000 aktivních advokátů a jejím předsedou je od podzimu 2009 Martin Vychopeň. Od roku 2006 spolupořádá celojustiční soutěž Právník roku a zaštiťuje soutěž Právnická firma roku. Vydává odborný a stavovský měsíčník Bulletin advokacie, na svých webových stránkách zveřejňuje ze zákona jediný ověřitelný a kompletní seznam advokátů v ČR včetně jejich specializací. Potřebné veřejnosti poskytuje prostřednictvím advokátů krátké bezplatné právní informativní porady a může rozhodnout i o poskytnutí právní služby advokátem zdarma či za sníženou odměnu.

O cenách v soutěži

Ceny v soutěži Právník roku nesou jméno sv. Yva. Yvo Hélory žil ve 13. století v Bretani, je patronem soudců, advokátů, notářů, farářů, soustružníků, chudých, opuštěných dětí, sirotků a také Bretaně.

Vystudoval teologii a práva v Paříži a stal se advokátem chudých. Žil asketicky a s touhou po svatosti.

O této příloze

Texty pro komerční přílohu Právník roku zpracovali a anketu uskutečnili redaktoři přílohy Právo & justice LN Václav Drchal a Tomáš Němeček.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!