Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

O Pudila stojí v Itálii i Belgii, Jun asi zůstane

Česko

PRAHA Velký zájem je v Evropě o záložníka fotbalové reprezentace Daniela Pudila. Vedle Regginy o něj usiluje také další italský klub Lecce a nadále trvá zájem belgického Genku, který přišel se zájmem o hráče údajně jako první. Nabídky všech tří klubů už má na stole vedení Slovanu Liberec, které o nich bude rozhodovat v nejbližších dnech.

Pudil strávil jaro na hostování ve Slavii Praha, s níž získal mistrovský titul. Během oslavy triumfu si ale zranil ruku, a nemohl tak odcestovat na mistrovství Evropy. Během šampionátu mu navíc Slavia oznámila, že opci na jeho přestup neuplatní, a poslala ho zpět pod Ještěd.

V přestup se naopak s největší pravděpodobností změní hostování Tomáše Juna v Teplicích. Pětadvacetiletý hráč v severočeském týmu působil už v jarní části sezony, podle svého manažera Pavla Zíky už byl Jun definitivně vyvázán ze smlouvy v Trabzonsporu, takže nic nebrání jeho trvalému angažmá. Ředitel klubu František Hrdlička včera řekl, že vše spěje k dohodě, ale smlouva zatím podepsána není. „Jsme s Trabzonsporem na přestupu domluveni, ale dokud není smlouva podepsána, tak nic není definitivní,“ uvedl. Tepličtí by za Juna, který dal na jaře během 14 zápasů čtyři ligové branky, měli podle kuloárních informací zaplatit částku kolem deseti milionů korun.

Jablonec získal nového brankáře, který přichází stejně jako současná jednička Michal Špit ze Sparty. Zda bude gólman Lukáš Zich na severu Čech hostovat, nebo rovnou přestoupí, se rozhodne v nejbližších dnech. Zich chytal na jaře za Bohemians 1905, ale po sestupu vršovického klubu se vrátil na Letnou, kde je však přetlak brankářů. Proto se Spartou neabsolvoval ani soustředění ve Františkových Lázních. Na testech v jabloneckém klubu neuspěli Brazilec Da Costa a Koly Kanté z Mali.

Autor:

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...