Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

O Valentovi a tělnatých redaktorech

Česko

Tesaříkův akord

Lidi mají rádi poměřování, a tudíž hlavně ankety, které ukážou, kdo má delší ocas. Jestli kapr nebo zajíc (copyright Karel Velebný alias doktor Hedvábný). A Sportovec roku, to byla příležitost.

Neměl jsem bohužel čas pořad sledovat, ale když jsem v jedněch novinách četl, jak se Aleš Valenta coby moderátor přeřekl a kdesi cosi, musím pozvednout hlas. To, že byl okouzlující ve StarDance, je prostě proto, že tanec je blízký jeho disciplíně. Při akrobacii se toho taky moc nenakecá. Tak co jste čekali od člověka, který takhle moderoval vůbec poprvé?!

Mám problém s termínem. Úvod ledna, chybějící sportovci a tak. Předvánoční čas slušel akci víc, a ne že lidi shánějí dárky a nekoukají na televizi. Anketa je i pro sportovce, ne?

Novináři šoupli na první tři místa ženy, chlapi utřeli. Pro Sáblíkovou, která se od rybníka vyhoupla až na světový piedestal, však mám jediné slovo - bravo. A jsem zvědavý, kdy začnou řeči typu - hele, jak on to ten trenér vlastně dělá? Závist je závist. Takže já říkám - STS Chvojkovice Brod? Zřejmě slušnej oddíl!

A ještě jedna maličkost, kterou mám second hand od nejmenovaného úspěšného trenéra. Povídal mi, že někteří sportovní redaktoři, co předávali ceny, byli poněkud tělnatí... Zvláštní kontrast při takové příležitosti. Zejména když se v anketě neumístil žádný koulař nebo zápasník těžké váhy.

O autorovi| Richard Tesařík, hudebník a herec

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!