Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Oblékám se jako cibule

Česko

Osm let se Veronika Hladíková, dcera Češky a afrického studenta, živila jako osobní asistentka nejrůznějších celebrit, s nimiž cestovala po světě. Loni na podzim se ale usadila ve svém rodném městě Praze a teď spolupracuje s firmou BCLASS, která zajišťuje cesty významných Čechů nebo českých firem do ciziny, a naopak zajišťuje pobyt mezinárodních celebrit v České republice. Loni „přivezla“ do Prahy například Madonnina bratra Christophera Cicconeho a starala se i o rodinu Angeliny Jolie a Brada Pitta.

Se životem celebrit souvisí i Veroničin šatník. „Hlavním přikázáním mojí práce je nevyčnívat. Nikdy nesmím být nápadnější než můj klient. Vlastně bych měla vždycky vypadat jako šedá myška, takže podle toho si i kupuju oblečení - nenápadné a ležérní. Záleží mi ale na kvalitě a chci, aby dlouho vydrželo.“ Práce pro celebrity má ale i své módní výhody. „Stává se, že firma, která herce nebo zpěváka, pro nějž pracuju, v rámci reklamní kampaně obléká, daruje oblečení i mně. Anebo mě podarují sami klienti,“ vysvětluje Veronika, jejíž kabát byl dárkem od Angeliny Jolie. „Řekla, že ho viděla a hned věděla, že je přesně pro mě,“ popisuje Veronika. Brad Pitt jí zase věnoval tašku na notebook nepříliš známé japonské značky Tumi, která je jeho oblíbená. No a když dostane Veronika chuť na něco z poslední módy, jde se podívat třeba do britského obchodu TOPSHOP v Palladiu.

1. Svetr - Episode

Většinou nekupuju oblečení cíleně, ale náhodou. Tenhle svetr jsem koupila v Paříži, kde jsem byla s herečkou Kate Bosworthovou, která tam fotila pro časopis Elle. Měly jsme chvíli času, tak jsme se procházely po městě a koukaly po obchodech. Právě ona si všimla tohohle svetru, pod který se schová klidně ještě jeden, což vyhovuje mému vrstvenému oblékání ve stylu cibule. Neustále mi je totiž zima.

2. Manšestráky - Laundry Industry

Ty jsem si přivezla z New Yorku, líbí se mi tahle málo známá značka. Kalhot mám spoustu, protože sukně moc nenosím. Dobře si totiž pamatuju, jak si ze mě vystřelovali, že v sukni kvůli své výšce a hubenosti vypadám, jako když plave koráb. A když už si sukni vezmu, tak jedině s kozačkami, abych nevystavovala hubené nohy.

3. Boty a čepice - Filippa K

Obojí je ze Stockholmu, kde jsem byla také s jedním klientem. Měla jsem pro ten den hotovo, šla jsem se projít a narazila na butik téhle značky. Vždycky jsem měla mindrák z toho, že mám velkou nohu, takže nenosím boty na podpatku - připadá mi, že na mně nevypadají dobře. Nejraději si obuju tenisky a sportovní boty, do lodiček se musím vyloženě nutit. Jednoho je mi ale líto - že jsem odmítla lodičky Jimmy Choo, které jsem mohla mít zadarmo přímo od majitelky firmy Tamary Mellon. Mohla jsem si je vzít aspoň jednou... Ten podpatek mi ale zkrátka připadal nezvladatelný.

4. Hodinky - Omega

Dostala jsem je od Daniela Craiga, se kterým jsem pracovala na bondovce Casino Royale. Dělal jim kampaň a já jsem dlouho odolávala se svými oblíbenými hodinkami TAGHeuer, ale nakonec mi Omegy přinesl jako poděkování za spolupráci. Už jsem si na ně zvykla, líbí se mi jejich masivnost.

Autor: