Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Obleky mi šijí v Thajsku

Česko

* SÍLA VZHLEDU

Když kuchař, televizní moderátor a majitel dvou krkonošských hotelů Ondřej Slanina chodil na střední hotelovou školu, musel stejně jako ostatní studenti povinně nosit oblek. „Raději ale chodím oblečený v pohodovém relaxovaném stylu. Nejlíp se cítím v košili nebo tričku s límečkem a k tomu džíny. Na zimu se snažím kupovat si barevné věci, protože celý svět mi připadá divně zatažený do šedé. Mám jedny kuchařské kalhoty, které vypadají, jako když rozsypete barevné papriky na černý stůl, a vždycky sklidí obrovský úspěch. A pak mám ještě košili s jahodami, a tu klidně obléknu i na běžné nošení, je to legrace. Baví mě nosit oblečení trošku jiné, protože všichni jsou pořád tak nějak na vážno,“ vypráví šestadvacetiletý Ondřej, který si nechává své obleky a košile šít i na zakázku: „Mám problém s délkou rukávů, které jsou mi u konfekce většinou krátké. Vyberu si tvar límce, manžety a hlavně při mé konfekční velikosti 58 všechno dobře sedí.“ V Čechách šije u soukromých krejčích, ale většinu oblečení na zakázku si pořizuje v Thajsku. „Jednou za rok vyrazím do Thajska na dovolenou a nechám si tam ušít, co potřebuji. Mají kvalitní látky, oblečení stojí pár korun a vždycky je v lepší kvalitě než u nás. Oblek vyjde zhruba na 5 tisíc Kč, a to už je opravdu luxusní záležitost.“ dodává.

1. Košile - thajská zakázková výroba

Ručně šitá košile s vyšívaným monogramem vyjde tak na tři stovky a ušitá je do druhého dne. Ale záleží na tom, jak spěcháte. Když přiletím do Bangkoku, obvykle zajdu do krejčovství, pak odjedu na dovolenou a při zpáteční cestě si vyzvednu hotové oblečení. Důležité je ale mít vyzkoušeného krejčího, protože jinak můžete narazit na různé nepoctivé šejdíře. Pod košile nosím obvykle bílá bavlněná trička. Nejvíce mi vyhovuje kvalita z Marks & Spencer. Osvědčila se mi i pod kuchařský rondon, protože dobře odvádí vlhkost a drží teplotu.

2. Boty Carlo Pazolini

Líbí se mi styl italské elegantní boty. Kupuji si boty Carlo Pazolini, které vydrží, vypadají pěkně a jsou za slušnou cenu. Na běžné nošení, pro které vyžaduji více pohodlí, mi vyhovují boty značky Ecco, kterých mám aspoň deset párů. Některé dokonce stejné, jen třeba v jiné barvě. Když se mi nějaké boty osvědčí, tak si rovnou koupím raději dvoje.

3. Džíny Hugo Boss

Značka mě nezajímá, důležitý je pro mě střih a pohodlí. Dříve jsem si kupoval džíny v C&A a nosil jsem je, dokud se nerozpadly. Nevím, co se stalo, ale velikosti, které jsem měl dříve, už vůbec neobléknu a nevím, čím to je. Kalhoty si hrozně nerad kupuji. A když už nějaké najdu, koupím si stejně jako boty rovnou dvoje troje a do obchodu už dva roky nejdu.

4. Hodinky Citizen Eco Drive

Tenhle sportovní model s gumovým řemínkem mám hrozně rád a je to můj jediný doplněk. Jsou to solární hodinky, automat, který se nemusí dobíjet ani natahovat.

Autor: