Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

OBRAZEM: Klaus slavil sedmdesáté narozeniny

Česko

  22:05
PRAHA - Na soukromé oslavě na Pražském hradě se v neděli odpoledne setkal se svou rodinou a dalšími hosty. Celkem bylo na akci pozváno asi dvě stě lidí. Večer pak na Hradě začal jazzový koncert, který je hudební gratulací Klausovi a účastnilo se ho stovky hostů.

Klaus slavil 70. narozeniny foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Oficiální setkání k sedmdesátinám Klaus ve čtvrtek zrušil kvůli protestu odborů. Na nedělní slavnosti s úsměvem poznamenal, že je výhoda, že jeho narozeniny připadly na neděli, kdy se obvykle nestávkuje. Postěžoval si také na svůj obraz v médiích a poděkoval těm, kteří ho podporují. Má prý pocit, že ten, o kom čte, je úplně někdo jiný.

Klaus slavil 70. narozeniny.

Koncert zahájil klavírista Emil Viklický standardou s názvem Caravan od Duke Ellingtona. Flétnista Jiří Stivín pokračoval improvizací s názvem Gratulace na motivy známé písně Včera neděle byla.

Klaus slavil 70. narozeniny.

Klaus, který jazzový cyklus na Hradě pravidelně zahajuje, je příznivcem tohoto žánru. Dva známí čeští jazzmani Viklický a Stivín spolu obvykle nevystupují, na pódiu se sešli právě kvůli narozeninovému koncertu pro Klause. Prezident si tak bude může připomenout svá mladá léta, kdy na jazz chodil do pražské Violy či Reduty.

Klaus slavil 70. narozeniny

Na počest prezidentových narozenin se v neděli odpoledne rozezněly všechny zvony Chrámu svatého Víta na Pražském hradě. "Pozvání od zvoníků vylézt nahoru na věž svatovítské katedrály a poslouchat ty zvony z metru, to je naprosto úžasná věc. Stálo to za to," řekl Klaus.

Klaus slavil 70. narozeniny

Prezident dostal k sedmdesátce řadu darů. Například poslanec ODS a Klausův někdejší spolupracovník Boris Štaštný dal Klausovi speciální model lyží Head. Lyží byl vyroben jediný kus pro Klause v designu s heslem "Ride with president" (Jeďte s prezidentem). Podle informací z Hradu jde o inteligentní lyže s mikropočítačem.

Autoři: ,

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...