Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

OBRAZEM: Klaus slavil sedmdesáté narozeniny

Česko

  22:05
PRAHA - Na soukromé oslavě na Pražském hradě se v neděli odpoledne setkal se svou rodinou a dalšími hosty. Celkem bylo na akci pozváno asi dvě stě lidí. Večer pak na Hradě začal jazzový koncert, který je hudební gratulací Klausovi a účastnilo se ho stovky hostů.

Klaus slavil 70. narozeniny foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Oficiální setkání k sedmdesátinám Klaus ve čtvrtek zrušil kvůli protestu odborů. Na nedělní slavnosti s úsměvem poznamenal, že je výhoda, že jeho narozeniny připadly na neděli, kdy se obvykle nestávkuje. Postěžoval si také na svůj obraz v médiích a poděkoval těm, kteří ho podporují. Má prý pocit, že ten, o kom čte, je úplně někdo jiný.

Klaus slavil 70. narozeniny.

Koncert zahájil klavírista Emil Viklický standardou s názvem Caravan od Duke Ellingtona. Flétnista Jiří Stivín pokračoval improvizací s názvem Gratulace na motivy známé písně Včera neděle byla.

Klaus slavil 70. narozeniny.

Klaus, který jazzový cyklus na Hradě pravidelně zahajuje, je příznivcem tohoto žánru. Dva známí čeští jazzmani Viklický a Stivín spolu obvykle nevystupují, na pódiu se sešli právě kvůli narozeninovému koncertu pro Klause. Prezident si tak bude může připomenout svá mladá léta, kdy na jazz chodil do pražské Violy či Reduty.

Klaus slavil 70. narozeniny

Na počest prezidentových narozenin se v neděli odpoledne rozezněly všechny zvony Chrámu svatého Víta na Pražském hradě. "Pozvání od zvoníků vylézt nahoru na věž svatovítské katedrály a poslouchat ty zvony z metru, to je naprosto úžasná věc. Stálo to za to," řekl Klaus.

Klaus slavil 70. narozeniny

Prezident dostal k sedmdesátce řadu darů. Například poslanec ODS a Klausův někdejší spolupracovník Boris Štaštný dal Klausovi speciální model lyží Head. Lyží byl vyroben jediný kus pro Klause v designu s heslem "Ride with president" (Jeďte s prezidentem). Podle informací z Hradu jde o inteligentní lyže s mikropočítačem.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat