Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Obvinění a pak debakl. Olomoučtí byli v šoku

Česko

PRAHA Být na jejich místě, řekli byste, že to byl den blbec. Ráno se dozvěděli, že jejich klub čelí vážnému obvinění, a ještě si z Letné odvezli debakl 0:4 od Sparty.

„Musím přiznat, že mě to celkem rozhodilo. Četl jsem totiž nějaké komentáře, že klidně můžeme spadnout do druhé ligy. Ani nevím, co se mnou bude,“ říkal se sklopenou hlavou útočník Pavel Šultes.

Olomoučtí fotbalisté se o hrozícím korupčním skandálu dozvěděli jen pár hodin před utkáním a na jejich hře to bylo hodně znát.

„Hráči ráno dostali pokyn, aby si vypnuli telefony. Ale těsně před zápasem jsme se o tom bavili, protože jsme počítali s tím, že se na to budou novináři ptát,“ vysvětloval kouč Zdeněk Psotka.

Na otázky ohledně údajného úplatku odpovídal nevrle. „Ani přesně nevím, co přesně se někde napsalo. My jsme měli pouze nějaké informace od našeho řidiče autobusu,“ snažil se mlžit.

V první chvíli se dokonce snažil zapírat i brankáře Petra Drobisze, hlavní postavu celé kauzy. Olomoucký náhradník sice s týmem do Prahy dorazil, ale obvinění psychicky neustál, a proto ho vedení klubu raději poslalo domů.

„Byl jsem v takové situaci, kdy nemělo cenu dál s týmem zůstávat. Sedl jsem si na vlak a jel k rodině,“ říkal o den později Drobisz.

Zástupci olomouckého klubu si uložili bobříka mlčení a za vedení směl vystupovat pouze místopředseda Josef Lébr. „Nepřipouštím ani procento pravdy na tom, co bylo zveřejněno. Neumím si vysvětlit, co pana Kapra k tomu vedlo,“ kroutil hlavou Lébr.

Sportovní ředitel a bývalý místopředseda svazu Jiří Kubíček, který vždy kritizoval minulé vedení svazu, přesto naznačil, že za kauzou může být i snaha o jeho očernění.

„Už čtyři roky je mi odposloucháván telefon, někdo se mi naboural do e-mailu a během soustředění v Turecku mi vykradli kancelář,“ prohlásil Kubíček.

***

„Sedl jsem na vlak a jel k rodině,“ přiznal obviněný Drobisz

Autor: