Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
16. prosince 2016 14:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Obviněný člen vedení ČSSD Pánik o odchodu ze strany: Přemýšlím o tom

Jakub Pánik je bývalým náměstkem karlovarského hejtmana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Pánik je bývalým náměstkem karlovarského hejtmana. | foto: Martin Stolař, MAFRA

PRAHA Sociální demokrat Jakub Pánik skončil mezi 24 obviněnými v dotační kauze ROP Severozápad. V případu, ve kterém podle vyšetřovatelů vznikla státu škoda 13,9 miliardy korun, uvízlo i několik bývalých a současných politiků ODS a ČSSD.

Převážně jde o regionální politiky, Pánik je ale jednou z výjimek. Je totiž členem předsednictva a ústavního výkonného výboru, což jsou celostátní orgány širšího vedení ČSSD.

Pánik na dotaz, zda se vzdá stranické legitimace a funkcí ve vedení strany, LN odpověděl: „Přemýšlím o té záležitosti, přesto, že se cítím naprosto nevinný a měla by se ctít presumpce neviny.“

Vyšetřovatelé obvinili i Pánikova karlovarského kolegu Petra Navrátila, který je starostou Chebu a předsedou krajské karlovarské organizace ČSSD. Ten dle pátečních Hospodářských novin rezignovat nehodlá, své obvinění považuje dle listu za nesmyslné.

V časech dobrých i špatných

Pánik, který je členem vedení karlovarské buňky sociální demokracie a místopředsedou krajské hospodářské komory, platí na severozápadě Čech za vlivnou politicko-byznysovou postavu. LN v uplynulých dnech narazily mezi členy ČSSD i na názor, že má blízko k premiérovi Bohuslavu Sobotkovi.

Daniel Ježek byl obviněn v kauze týkající se zneužívání evropských dotací z...
Policie přivezla do soudní budovy v Ústí nad Labem někdejšího vlivného člena...

MF Dnes v pátek informovala, že Pánik pomáhal na sjezdu ČSSD v roce 2015 shánět mezi delegáty podporu ministrovi vnitra Milanu Chovancovi při jeho kandidatuře na statutárního místopředsedu.

Chovance tato zpráva rozlítila a dementoval ji. „Přituhuje: MAFRA (vydavatel MF Dnes a Lidových novin, pozn. red.) začíná používat praktiky dezinformačních webů. Viz dnešní článek opřený o jediný citovaný anonymní zdroj! Rozvracet socdem a pomoci politickým a ekonomickým zájmům svého majitele, jenž si MAFRU koupil i díky dotacím. Tak uvidíme, co pan majitel poručí nasadit nyní. Tipoval bych historický exkurz po ropech českých zemí. :),“ napsal statutární místopředseda s ironickou narážkou na dotace Babišova Čapího hnízda.

Pánik na dotaz, jaké vztahy udržuje se Sobotkou a Chovancem, odpověděl neurčitě. „Jsem blízký spoustě lidem v ČSSD, stejně jako stovky dalších přátel uvnitř strany. Jsem ve straně dlouho a vždy jsem byl s ČSSD v dobrých i špatných dobách. Není strana, která má lepší vize, ideje a program,“ sdělil Pánik LN. Dodal ještě, že na jeho odchodu ze strany zatím nikdo netrvá. „Ale on se určitě někdo najde,“ poznamenal.

V pondělí se situací kolem obviněných bude zabývat vedení karlovarské krajské organizace. Mezi obviněnými v kauze ROP Severozápad vedle Pánika a Navrátila skončil i sokolovský člen vedení ČSSD v karlovarském regionu Miloslav Čermák.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...