Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Obvod posílá do Senátu lidovce i ODS

Česko

SENÁTNÍ VOLBY

KROMĚŘÍŽ V obvodu 76, jediném, kde se letos konají na Zlínsku volby do Senátu, kandiduje devět lidí. Například Ignác Hoza, sesazený rektor zlínské univerzity a někdejší hlava bývalé vyškovské vojenské vysoké školy. Kroměřížský obvod totiž kromě území okresu, jehož jméno nese, zahrnuje i východ Vyškovska.

Post senátora obhajuje Zdeněk Janalík (ODS), který před šesti lety ve druhém kole porazil komunisty. Tamní první senátorka Eva Nováková (KDU-ČSL) bojovala ve druhém kole s ODS, její nástupce František Kroupa (za 4koalici) s ČSSD.

***

KDO KANDIDUJE

Obvod 76 * Jaroslav Adamík (69), KSČM, technik z Kroměříže * Pavel Dohnal (49), Moravané, poradce pro fondy EU z Kroměříže * Zdeňka Dokoupilová (45), SZ, správkyně zámku z Kroměříže * Ignác Hoza (68), za VV, akademik, ředitel z Vyškova * Zdeněk Janalík (50), ODS, senátor a starosta Holešova * Miloš Malý (56), ČSSD, starosta z Kroměříže * Lenka Mergenthalová (43), TOP 09, primářka z Kroměříže * Lubomír Nečas (55), SPO -Zemanovci, lékař ze Zlína * Zdeněk Pánek (52), za KDU-ČSL, starosta z Bystřice pod Hostýnem

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!