Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

V úterý přibylo 599 nových případů nákazy, o 44 víc než před týdnem. Číslo R opět mírně kleslo

ilustrační snímek foto: Tomáš Blažek, MAFRA

V úterý testy odhalily 599 nových případů onemocnění koronavirem, je to o 44 víc než za minulé úterý. Zdravotníci podali 10 tisíc vakcín. Incidence stoupla o jeden bod, je na hodnotě 29. Laboratoře provedly 35 095 antigenních testů a 22 648 testů PCR. Aktuálně je v nemocnicích 169 lidí, 26 z nich je v kritickém stavu.
  8:33

Číslo R je 1,05, kleslo podruhé v řadě. Číslo udává, kolik jeden pozitivně testovaný kolem sebe nakazí lidí. V pondělí statistiky ukazovaly hodnotu 1,08, za neděli 1,14. Téměř 600 nakažených v jednom dni, to je nejvyšší číslo od letošního 25. května.

Nejhůře je na tom z regionů Opava. Za posledních 7 dní tam na 100 000 obyvatel připadá 83 nakažených. Nákaza se rychle šíří i ve Frýdku-Místku, Teplicích, Berouně či Karlových Varech.

Zdravotníci v nemocnicích začali očkovat třetími dávkami vakcíny proti covidu-19 lidi, kteří už mají osm měsíců od dokončeného očkování. Nejčastěji jde o zdravotníky právě z nemocnic a nejstarší seniory.

„Doporučujeme tu posilující dávku lidem, kteří jsou ve větším riziku. To jsou chronicky nemocní pacienti, kteří mají predispozici mít těžší průběh covidu, senioři starších 60 let, zdravotníci a sociální pracovníci,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Většinu aktivních ohnisek koronaviru v Moravskoslezském kraji tvoří školská zařízení. Covid-19 se šíří hlavně mezi mladými, což podle hygieniků odpovídá míře proočkovanosti.

Ohnisky covidu v Moravskoslezském kraji jsou školy, očkování dětí pokračuje

Od listopadu budou moci plně očkovaní Češi znovu cestovat do Spojených států. Na Twitteru o tom informoval ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!