Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Odcházení mělo první zahraniční premiéru

Česko

PRAHA/LONDÝN První zahraniční premiéra hry Václava Havla Odcházení se uskutečnila včera večer v divadle Orange Tree (Pomerančovník) v londýnské čtvrti Richmond. Inscenace režiséra Sama Walterse bude na repertoáru až do 13. prosince. Václav Havel do Londýna přijede příští týden 26. září na galavečer, jehož se zúčastní i dramatik Harold Pinter nebo bývalý britský premiér Tony Blair.

Premiéra Odcházení odstartovala sérii akcí věnovaných a bývalému českému prezidentovi, která potrvá až do začátku prosince a v rámci níž budou uvedeny jeho hry Horský hotel, Audience, Vernisáž a Protest.

Odcházení přeložil tradiční překladatel mnoha českých autorů do angličtiny Paul Wilson a nastudoval umělecký šéf divadla Sam Walters. Další premiéra je plánována na 11. října v Klicperově divadle v Hradci Králové, těsně před Vánocemi uvede Odcházení Jihočeské divadlo a Divadlo J. K. Tyla. Na snímku jsou zleva David Antrobus jako Viktor, Christopher Naylor v roli Vlastina manžela Albina, Esther Ruth Elliottová hraje Riegrovu starší dceru a Geoffrey Beevers, představující kancléře Riegra.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...