Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Odklonit peníze. Ministr Kocourek 'obohatil' politický slovník

Česko

  18:31
PRAHA - Český jazyk má po středeční tiskové konferenci ministra Martina Kocourka (ODS) nový výraz. Když vysvětloval, jak to bylo se 16 miliony na účtu jeho matky, uvedl, že peníze kvůli rozvodu “odklonil“.

Martin Kocourek. foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Kocourek tvrdil, že peníze ve skutečnosti byly jeho a na matčin účet je "odklonil od rodinných problémů z roku 2008". Jinými slovy: ukryl je, aby finance nemusel přiznat u blížícího se rozvodového řízení.

ČTĚTE TAKÉ:

Výraz okamžitě začal žít vlastním životem a zaplavil internetová fóra a sociální sítě. “Omlouvám se, že jsem tu psal, že mi ukradli peníze z karty. Mé finanční prostředky byly samozřejmě odkloněny,“ utahoval si třeba na sociální síti Facebook publicista Miloš Čermák. “Mně někdo odklonil velociped,“ napsal zase další uživatel. A na internetu se objevily i rady premiéru Nečasovi: “Měl by Kocourka odklonit od koryta.“

Tunelování, šibalové, kmotři...

Odklonit by se tak mohlo zařadit po bok Topolánkových kmotrů, plzeňských rychlostudentů, Paroubkových šibalů nebo slavného tunelování, které do konce proniklo až za hranice České republiky.

Autor:

byt s terasou
byt s terasou

Velvarská, Horoměřice, okres Praha-západ
7 450 000 Kč