Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

ODS našla chybějícího tatínka na billboardy

Události

  7:18
PRAHA - Fiktivní rodina, která z billboardů propaguje program ODS, si ke svému fotoaparátu zřejmě pořídila stativ. Anebo si přizvala souseda, který ji konečně vyfotil kompletní. Na nové verzi plakátů propagujících prorodinnou politiku strany už totiž nechybí otec, jako tomu bylo v minulosti.

ODS foto: ODSReprofoto

Při zahájení kampaně byla na plakátech pouze žena se třemi dětmi. „Tatínek fotí. To je obvyklé, že tatínek fotografuje svou rodinu, takže není na obrázku,“ vysvětloval počátkem března fotografii neúplné rodiny šéf občanských demokratů Mirek Topolánek.

Po dvou měsících zřejmě ODS došlo, že absence otce při propagaci programu pro rodiny nevypadá úplně nejlépe. A tak na plakáty „tatínka“ s čepicí na hlavě přidali. „Už dofotil. Nevím, co víc k tomu říct,“ konstatoval včera mluvčí ODS Jiří Sezemský. „Zkuste nějakou chytřejší otázku. Pokud ji nemáte, zavolejte někomu jinému,“ reagoval na dotaz ohledně přidání „tatínka“ Topolánek.

Šéf kampaně Jiří Šneberger chybu odmítá. „To není tak, že bychom se teď praštili do hlavy a řekli si: jsme hloupí, musíme narychlo přidat tatínka,“ tvrdí Šneberger. „Už od ledna či února máme více verzí plakátů, které kombinujeme, a na této zkrátka tatínek je,“ dodal.

Jeden ze členů volebního štábu ODS pro změnu popsal, že na prvních plakátech otec chyběl schválně, protože pak se „mohou s poselstvím ztotožnit i matky s dětmi z neúplných rodin“.

Více informací najdete v dnešních Lidových novinách.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!