Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

ODS uplácí, tvrdí Občané.cz

Česko

PLZEŇ Předvolební boj v Plzni se vyostřil. Vedení strany Občané.cz tvrdí, že nejméně dva jejich lidé dostali nabídku stovek tisíc korun za odstoupení z kandidátky. Napsal o tom včera server iDNES. Za akcí má stát člen vedení plzeňské ODS. Občanští demokraté nařčení popřeli a označili ho za špinavou kampaň.

Volebním lídrem Občané.cz je primátor Plzně Pavel Rödl. Ten nedávno odešel z ODS a kritizoval poměry ve straně a komunální politice ve městě. Nyní se snaží společně s několika dalšími bývalými členy ODS sebrat občanským demokratům hlasy. Právě proto se mezi ODS a lidmi z kandidátky Občané. cz dal očekávat před volbami nejtvrdší střet. „Bylo mi řečeno, že dostanu půl milionu až milion korun, pokud odstoupím z kandidátky,“ řekl serveru kandidát Občané. cz, který si nepřál zveřejnit jméno kvůli obavám o svou rodinu. Kandidát tvrdí, že nabídku vyřizoval prostředník. „Řekl, že se kvůli tomu ještě někdo ozve,“ uvedl. Pro své tvrzení má údajně důkazy. „Zvažujeme podání trestního oznámení,“ sdělil.

Primátor Plzně Pavel Rödl uvedl, že o pokusu uplatit je za odstoupení z kandidátky mu řekli dva lidé. „Nemám jediný důvod jim nevěřit. Přišli s tím prakticky ve stejnou dobu, nevěřím, že by se domlouvali, a oba příběhy jsou si podobné,“ konstatoval Rödl. Řekl, že už byl o incidentech informován šéf plzeňské ODS Jiří Šneberger. „Aby to věděl a zabránil tomu,“ sdělil Rödl.

Plzeňský volební lídr ODS Martin Baxa tvrzení o korupční nabídce označil za nedůvěryhodnou součást předvolební kampaně. Místopředseda plzeňské ODS Roman Jurečko informaci pro server komentoval slovy: „Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Je to vykonstruovaná věc.“ Dodal, že z okruhu lidí kolem kandidátky Občané.cz se už zhruba před měsícem doslechl, že vznikne rozruch kolem odchodu kandidátů.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...