26. července 2011 19:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Odsuňme muslimy z Evropy, hlásá český server

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Obavy z islamizace Evropy, které norský vrah Anders Behring Breivik vtělil do svého manifestu, nejsou tématem neznámým ani v Česku. Nejviditelnějším šiřitelem islamofobie je konzervativní server Eurabia.cz. Odmítá multikulturalismus, varuje před nebezpečím islámu pro starý kontinent, a dokonce nastoluje otázky vysídlení muslimů z Evropy.

"Pomozte ubránit naše západní hodnoty. Pomozte odhalovat pravou tvář islámu. Pomozte zachovat Evropu, jak ji známe," hlásá sebepropagační banner žádající o finanční podporu serveru. Eurabia tvrdí, že se "distancuje od rasismu, xenofobie, náboženské i národnostní nenávisti". Na druhou stranu web publikuje zprávy a texty o muslimech a islámu prakticky jen s negativním zabarvením.

ČTĚTE TAKÉ O MANIFESTU NORSKÉHO TERORISTY

Aktuální debata Eurabie, odstartovaná na jaře, se zabývá tématem: Odsun nebo deislamizace? Pravidelný autor Viktor Svoboda ve svém příspěvku oživuje teorii nadřazené rasy. Připomíná zahraniční anonymní studii o přímé úměře mezi HDP a průměrným IQ společnosti. Z dalších zdrojů cituje čísla, že třeba Britové a Francouzi mají vyšší IQ než Afričané, Pákistánci či Maročané. "Rozdíly mezi rasami nám však nejsou v naší zemi neznámé. Průměrné IQ Čechů je 97 bodů, zatímco průměrné IQ cikánů je 80 bodů," píše Svoboda na podporu "odsunu".

Řízený odsun
"Nechci hledat řešení, jak integrovat cizince muslimského vyznání, kterých v Evropě přibývá neskutečným tempem, že leckde se z menšiny stává většina, do západní společnosti," uvádí zase zakladatel serveru Adam B. Bartoš v textu Pojďme se vážně bavit o odsunu muslimů z Evropy. "Podle mne nemůže být záchrany Evropy dosaženo nijak jednodušeji než radikálním rozchodem s muslimy. Myslím tím řízený odsun muslimů z Evropy do místa jejich přirozeného (v tom lepším případě) nebo klidně i nepřirozeného prostředí."

"Celoevropský koordinovaný odsun muslimů by jistě přinesl mnoho... otázek... Dokážeme ho provést tak, aby při něm nikdo nezahynul a nikdo netrpěl?" Bartoš je přesvědčen, že to jde zařídit: "Ukázkově provedený odsun sudetských Němců z území Československa by se mohl stát vzorem pro celou Evropu." Jako vzorový příklad uvádí český odsun Němců ve svém manifestu i norský vrah Breivik.

drvVáclav Drchal