Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Olomouc nakoupí nová auta, na značce nezáleží

Česko

OLOMOUC Osm nových automobilů plánuje koupit olomoucká radnice. Oslovila už prodejce vozů české, americké, francouzské i asijské provenience, ale zatím není jasné, která značka dostane přednost.

Náměstek primátora Martin Major včera řekl, že rozhodovat bude cena. Za čtyři sedany a čtyři kombíky chce radnice vydat 5,7 milionu korun včetně leasingových splátek.

Z celkového počtu 40 radničních vozidel jich je čtvrtina starších deseti let. Kromě dodávky Volkswagen Transporter má auto cizí výroby jen náměstek Jiří Martinák, který jezdí vozem Volkswagen Passat. Ostatní vozy jsou škodovky. Primátor Martin Novotný své audi vloni zdemoloval na dálnici a nyní používá superb za 895 000 korun.

„Obeslali jsme výrobce střední cenové kategorie, je nám jedno, jaká značka to nakonec bude. Mohou se stále přihlásit i další zájemci,“ uvedl Major.

Důvodem, proč chce radnice obměnit svůj vozový park, jsou drahé opravy jejích současných aut. Výměnu vozového parku chystá i olomoucká městská policie.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat