Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Olomouc zabrala po půlce, v Evropské lize jde dál

REYKJAVÍK Góly Michala Hubníka a Rudolfa Otepky udržely fotbalisty Sigmy Olomouc v Evropské lize. Sigma po domácí remíze 1:1 s Framem Reykjavík nepříjemnou situaci zvládla a na hřišti rozhodla v úvodu druhé půle.

Reykjavík - Sigma Olomouc 0:2 V třetím předkole Hanáci narazí na skotský Aberdeen, první zápas se hraje na ostrovech už za týden 30. července.

Olomouc nevděčnou roli vysokého favorita uhájila, zvlášť v první půli však s problémy. Trenér Zdeněk Psotka se sice zařazením Hubníka místo Petra do základní jedenáctky snažil dodat ofenzivě Sigmy chybějící element důrazu a síly v pokutovém území, ale ve střehu musel být v úvodu spíše gólman Drobisz.

Rozhodující okamžiky byly k vidění na začátku druhého poločasu. Když to Sigmě nešlo s postupným útokem, spasila ji standardní situace: Otepkův roh sice obrana odvrátila, ale opakovaný centr našel hlavu Hubníka, který se na zadní tyči nemýlil. Jediný nováček v základní sestavě obstaral klíčový gól.

Fram se ještě krátce vrhl do útoku, ale druhý gól zlomil jeho odpor. Znovu u něj byl špílmachr Otepka, který se v 58. minutě opřel do balonu na velkém čtverci, a Halldórsson skočil do prázdna.

Včera se soupeře pro třetí předkolo dozvěděl i Liberec. Severočeši se střetnou s lichtenštejnským celkem FC Vaduz. Rozhodla o tom odveta duelu druhého předkola, ve které Vaduz vstřelil rozhodující branku skotskému Falkirku v prodloužení a postoupil po výhře 2:0. První zápas vyhrál Falkirk na svém stadionu 1:0.

Branka: 47. Hubník, 58. Otepka. Rozhodčí: Costa - Miranda, Serrao (všichni Portug.). ŽK: Sam Tillen, Ólason, Fjóluson - Onofrej, Caihame. Diváci: 500. Poločas: 0:0. První zápas: 1:1, postoupila Olomouc.