Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Pokořil pomník maršála Koněva a končí. Exstarosta Kolář nebude ani zastupitel

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář v diskusním pořadu Rozstřel (2. září 2019) foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Poslanec a bývalý starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) rezignoval na post zastupitele. Ve funkci ho nahradí člen regionálního výboru Tomáš Mandlík. Složení slibu je naplánované na 13. listopadu, kdy se bude konat jednání zastupitelů městské části, uvedla radnice na webu. Důvod Kolářovy rezignace zůstává neznámý.
  19:42

Kolář byl starostou městské části od roku 2014, po volbách v roce 2022 funkci neobhajoval, nahradil ho nynější starosta Jakub Stárek (ODS). Ve Sněmovně je od roku 2021.

Do povědomí občanů se Kolář dostal například svým úsilím o odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z náměstí Interbrigády v roce 2020.

Praha 6 je podle počtu obyvatel třetí největší pražskou městskou částí po Praze 4 a Praze 10. Rozlohou je největší. Zahrnuje katastrální území Břevnov, Dejvice, Liboc, Ruzyně, Střešovice, Veleslavín, Vokovice, část Bubenče a Hradčan.

Autoři: ,

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...