Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Opravený stadion využije načas i Baník

Česko

OSTRAVA Radní v Ostravě vypsali výběrové řízení na dodavatele, který pro město vypracuje projektovou dokumentaci pro rekonstrukci Městského stadionu Vítkovice. Stadion hodlají nechat opravit do roku 2011 a jeho rekonstrukce bude stát zhruba 300 milionů korun.

Na zpracování projektové dokumentace má město vyčleněno asi 4,7 milionu korun. Projekt by měl vycházet z projektové dokumentace pro stavbu Národního sportovního centra Morava, který počítal s přestavbou Městského stadionu ve Vítkovicích pro potřeby atletiky i fotbalu. Město od něho však před časem ustoupilo i kvůli jeho finanční náročnosti. Zastupitelé se nakonec přiklonili k variantě, při níž bude stávající atletický stadion rekonstruován a vystavěn pak bude zcela nový fotbalový stadion.

Nový projekt musí počítat s tím, že atletický stadion ve Vítkovicích bude modernizován tak, aby měl kapacitu minimálně 12 tisíc diváků. Vedle druholigových fotbalistů Vítkovic by na něm přechodně mohl hrát i Baník Ostrava, jehož domovský stánek na Bazalech v roce 2011 již nebude splňovat kritéria Českomoravského fotbalového svazu. Rekonstruovaný Městský stadion by ale ve své budoucí podobě měl splňovat kritéria ČMFS i nároky UEFA.

Současná betonová stání v obloucích stadionu budou opravena a zrekonstruována pro sedící diváky a betonová stání naproti tribuně budou odstraněna a bude postavena tribuna nová.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: