Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Česko

Stavbaři žádají tři týdny navíc na opravu Barrandovského mostu, TSK je proti

Kvůli úpravě technologií a původně neplánovaným krokům při opravě Barrandovského mostu se jeho rekonstrukce zřejmě protáhne. (2. srpna 2022) foto: TSK Praha

Stavební firma Porr požádala o prodloužení termínu dokončení opravy Barrandovského mostu o tři týdny. TSK nesouhlasí a uplatní zaplacení pokuty.
  16:48

„Dne 26. 9. 2022 ve večerních hodinách obdržela spol. Technická správa komunikací návrh upraveného harmonogramu prací na Barrandovském mostě. Spol. Firma Porr (tedy zhotovitel) nám v něm tímto oznámila posun termínu dokončení prací na 22. 10. 2022,“ uvedla za TSK mluvčí Barbora Lišková.

S takovýmto posunem termínu ovšem TSK zásadně nesouhlasí a odmítá ho.

„Počínaje 30.9.2022 uplatní Objednatel veškeré smluvní nároky na kompenzace za nedodržení termínu dle podmínek smlouvy,“ dodala Lišková. Podle dřívějšího vyjádření vedení města je první den zpoždění pokuta pět milionů korun.

Už třetího srpna se objevily informace o tom, že firma na stavbě nabrala 27 dní skluz. Oznámil to tehdy náměstek pro dopravu Adam Scheinherr s tím, že tato situace ale neovlivní konečný termín prací. Nakonec se tak ale zřejmě stalo, protože původně měla první etapa skončit už 2. září.

Skluz stavbaři tehdy nabrali proto, že v mostě je více vyztužení a je silnější, než se očekávalo.

Podívejte se na provoz na Barrandovském mostě živě

Podívejte se i na naše další nekonečné přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autoři: ,