Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Osobnosti LN blogují

Česko

BLOGY LIDOVÝCH NOVIN

Středoevropan LUBOŠ PALATA

Jak vrátit lodě na české řeky

Milan Thér je člověk, který možná změní Česko. Nebo, doufám, přinejmenším české řeky, kterým vrátí život. Před lety propadl, podobně jako já, kouzlu plavení se po řekách. Ne na nějakém parníku, ale na vlastní, lépe řečeno půjčené lodi. V západní Evropě... je zcela obvyklé, že na většinu lodí nepotřebujete žádný speciální lodní průkaz, prostě přijedete a jedete. (...) Milan Thér vzal zákon za slovo a jak říká, úředníky trochu překvapil, ale nakonec mu museli odkývat, že může nakoupit lodě a zkusit dělat na Labi a Vltavě to, co se dělá na tisících kilometrů západoevropských řek.

Více čtěte na www.lidovky.cz

Petr Nečas nadějný

Bloger TOMÁŠ JUBÁNEK Změna ve vedení ODS, jakkoli byla vynucená, se zdá býti prospěšná. (...) Je zřetelné, že Petr Nečas není žádný táborový řečník. O to více vyniká jeho skromnost, soudnost, neunáhlenost a zejména lidská přesvědčivost. Takový, jak ho vidíme v televizi, takový je i v civilním životě. Kdyby takový byl Mirek Topolánek!

Více čtěte na www.lidovky.cz

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...