Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ostrava dá univerzitám miliony

Česko

OSTRAVA Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava podpoří město pětačtyřiceti miliony korun. Ještě letos univerzita dostane dvacet milionů korun na rozvoj. „Peníze využije například na druhou etapu rekonstrukce knihovny,“ uvedla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Letošní dotace pokryje i nákup audiovizuální techniky pro ekonomickou fakultu či přístrojového a laboratorního vybavení na hornickogeologické fakultě. Dalších pětadvacet milionů korun pak vysoká škola získá v příštím roce a peníze pomohou s vybavením a zařízením učeben a laboratoří.

„Plánované investiční aktivity vycházejí ze snahy vedení univerzity nabídnout studentům a pedagogům techniku, vybavení a zařízení učeben a laboratoří na požadované úrovni, tak aby byla zabezpečena požadovaná kvalita studia a výuky,“ podotkla Vojkovská.

Město se rozhodlo univerzitu podpořit, protože ta letos i v příštím roce uskuteční několik rozsáhlých investičních projektů - například výstavbu nové budovy fakulty elektrotechniky a informatiky nebo dobudování budovy fakulty bezpečnostního inženýrství. Na vybavení a zařízení učeben v potřebném rozsahu proto teď škole nezbývají peníze. Rozvoj vysokého školství se Ostrava snaží podporovat. Finančně pomáhá i Ostravské univerzitě, jíž na vznikající lékařskou fakultu přislíbila dalších čtyřicet milionů korun. Do této fakulty přitom již magistrát třicet milionů korun investoval. „Univerzity poskytující kvalitní výuku a schopné absolventy jsou pro budoucnost tohoto regionu klíčové. Kvalitní zázemí pro výuku s potřebným vybavením a pedagogy jsou proto nezbytné,“ míní ostravský primátor Petr Kajnar.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...