Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Ostravská policie obvinila ženu z pobodání mladšího partnera. Muž zemřel

Česko

  16:25
Ostravští kriminalisté obvinili třiačtyřicetiletou ženu z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Pachatelka v pátek po hádce bodla svého dvacetiletého partnera. Přes snahu záchranářů mladík zemřel. Ženě hrozí 8 až 16 let vězení. Policisté podají podnět na vazbu.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: SXC

Policisté k incidentu vyjížděli v pátek večer. Záchranáře na pomoc poraněnému partnerovi zavolala sama žena, kterou nyní policisté obvinili. Muže záchranáři neúspěšně resuscitovali a lékař následně musel konstatovat smrt.

Ihned v pátek večer policisté ženu zadrželi a zjistili, že byla pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce nadýchala přes 1,5 promile.

Kriminalisté začali shromažďovat veškeré důkazy a zjišťovat okolnosti incidentu a co vše mu předcházelo. Sousedé uvedli, že z bytu slyšeli často hádky a že soužití věkově rozdílného páru bylo problematické.

„V neděli vyšetřovatel zahájil trestní stíhání ženy, kterou obvinil z trestného činu těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. V případě odsouzení jí hrozí pobyt za mřížemi od 8 do 16 let. Také bude dán podnět k návrhu na vzetí do vazby,“ uvedla krajská mluvčí policie Eva Michalíková.

Autor:
Témata: policie, smrt, Ostrava