Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ostravská jednokolejka bude mimo provoz

Česko

OSTRAVA Na ostravské jednokolejné trati, na které se loni v dubnu čelně srazily dvě tramvaje a při nehodě tři lidé zemřeli, bude zastaven provoz. Technici totiž začnou podél kolejí instalovat zařízení, které by mělo v budoucnu tragickým srážkám zabránit.

Výluka potrvá od 23. února do 14. března. „Jde o dílčí práce. Podobné výluky se budou opakovat. Zařízení by mělo být funkční během prvního pololetí,“ řekl mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht. V době výluky po kolejích mezi zastávkami Vřesinská a Zátiší nebudou jezdit tramvaje a jednotlivé spoje nahradí autobusy. Všechny spoje náhradní dopravy ale budou končit u tramvajové smyčky Vřesinská, pouze spoj s odjezdem ve 23.50 bude během výluky pokračovat až na zastávku Poruba vozovna.

Zařízení, které by mělo zajistit bezpečný provoz na jednokolejné tramvajové trati, mělo být původně nainstalováno do konce loňského roku. Objevily se však komplikace v přípravě projektu a stavba bude dokončena až během první poloviny letošního roku.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...