Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

OTÁZKA DNE

Česko

Konec roku je obvykle nejplodnějším obdobím pro obchodníky. Co nevydělají v průběhu roku, vydělají v jeho závěru. Jak vypadaly letošní vánoční tržby v porovnání s minulými lety? Přešla už Česko ekonomická krize, nebo se ji ještě nepodařilo setřást?

Stephanie Jackson

ředitelka marketingu, Vodafone

Úspěch letošní vánoční nabídky Vodafonu předčil naše očekávání. Zvýhodněné chytré telefony tvořily více než polovinu celkového předvánočního prodeje telefonů a o úspěchu SMS a MMS zdarma ze serveru Vodafone park svědčí čtyřnásobný nárůst počtu zpráv odeslaných z tohoto serveru o Štědrém dnu.

Pavel Trtík

numizmatik, Zlaté Mince

Naše tržby rozhodně rostou, což považuji za ukazatel, že krize ještě nepřešla. Teprve až zájem o zlato začne klesat, bude to ukazatel, že krize ustupuje. Ovšem zatím s tím moc nepočítám, spíše naopak. U nás byl největší zájem o zlaté slitky a investiční zlaté mince.

Žádné slevy na zlato samozřejmě nedáváme, ceny zlata podle mého soudu teprve svůj růst zahájily a budou nadále stoupat, stejně jako další ceny na našem trhu.

Zdeněk Fekar

marketingový ředitel, Kanzelsberger

Předvánoční prodeje se prakticky meziročně vůbec nelišily, poslední kvartál je o malinko lepší než loňský. Nejvíce se prodával Hypnotizér od Larse Keplera a hned za ním (o 80 kusů) je Biomanželka od Viewegha.

Oba tituly vyšly už na podzim a byly nejprodávanější během celého měsíce, nejenom těsně před Vánocemi. Ivana Kováčová

Regional Marketing Manager, Marks and Spencer

V předvánočním období jsme zaznamenali několikaprocentní nárůst tržeb oproti loňskému roku, k největšímu růstu došlo v posledním týdnu před Vánocemi.

Vánočními bestsellery jsou pánské kabáty, pánské svetry, dámská pyžamka a pánské noční prádlo. Již tradičně naši zákazníci nakupovali speciální vánoční balíčky a zboží ze sekce potravin.

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...