Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pacienti v nemocnici dostali internet

Česko

OLOMOUC Pacienti Hematoonkologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci mohou využívat bezplatného připojení k internetu. Při pobytu v nemocnici tak mají lepší přístup k informacím například o postupu léčby.

Rychlý přístup k internetu může nyní získat až dvacet klientů současně, tedy takřka tři čtvrtiny lůžkové kapacity kliniky. „Nemocní i jejich blízcí se díky internetu dozvídají více o onkologickém onemocnění, postupu a možnostech léčby nebo případných nežádoucích účincích terapie,“ uvedl primář kliniky Tomáš Papajík. „Protože můj pobyt v nemocnici trvá vždy několik týdnů, zpravidla měsíc a déle, využívám internet zejména k placení účtů, úřední korespondenci, kontaktům s rodinou a přáteli,“ uvedl pacient olomoucké kliniky Jan Kuchař z Prostějova.

V nemocnicích, které Olomoucký kraj pronajal společnosti Středomoravská nemocniční, mají pacienti nyní bezplatný přístup pouze na některých odděleních v Nemocnici Přerov. „Výhledově uvažujeme o této možnosti jak v Prostějově, tak i ve Šternberku. V Prostějově na některých odděleních bude provoz zahájen v průběhu června,“ řekl Tomáš Želazko, mluvčí holdingu Agel, jehož je Středomoravská nemocniční dceřinou společností.

Podle kliniky je míst, kde by mohli pacienti neomezeně využívat internet, jen několik v republice. V některých zařízeních nabízejí připojení k síti jako nadstandardní službu za úhradu.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: