Pardubice udolaly Litvínov

Východočeši stále čekají na výhru v normální hrací době, ve čtvrtek v Litvínově slavili až po nájezdech

LITVÍNOV Hokejisté Pardubic vyhráli v předehrávaném čtvrtečním utkání 6. extraligového kola na ledě Litvínova 2:1 po samostatných nájezdech. O výhře finalistů minulého ročníku, kteří stále čekají na plný bodový zisk, rozhodl Libor Pivko.

Litvínov - Pardubice 1:2 sn Horký předstartovní favorit O2 extraligy Pardubice nyní věří, že výhra urvaná v penaltách konečně povzbudí skleslý soubor trenéra Říhy.

„Aspoň máme štěstí v nájezdech,“ těšilo Říhova asistenta Pavla Rohlíka. „A Pivko už dal gól asi v šesté sérii za sebou,“ zmínil Rohlík útočníka, který přiřkl druhý, bonusový bod hostům.

Domácí naopak litovali nevyužitých příležitostí. „Po debaklu ve Zlíně se mužstvo motivovalo a hrálo bojovně. Bohužel jsme nevyužili řadu šancí, a pak rozhodl nešťastný gól po nahození z rohu, navíc tečovaný,“ litoval litvínovský kouč Jaroslav Hübl. „Penalty už jsou hop nebo trop.“

Na soupisce domácích se poprvé v sezoně objevil uzdravený brankář Franěk, do hry však nezasáhl. To hosté pokračující v sérii zápasů na kluzištích soupeřů již opět mohli využít elitního střelce Sýkoru. Další ztrátu ale utrpěli, z první formace vypadl Rolinek. Oslabeni byli i Severočeši, obránce Šlégr sledoval duel pouze v civilu.

Pardubice čekající na první výhru v normální hrací době začaly aktivně a tlačily se do útoku. Do vedení se však nedostaly ani při přesilové hře.

První gól tak slavil Litvínov. V 16. minutě kapituloval brankář Hylák, když jej od modré prostřelil v početní výhodě obránce Hranáč.

Poloprázdný stadion Ivana Hlinky jinak nebyl svědkem příliš pohledného hokeje. „První třetinu jsme byli zadření. Podržel nás Hylák,“ řekl Rohlík.

Ve 28. minutě dokázali domácí dopravit puk podruhé za Hylákova záda, jejich radost ale netrvala dlouho, neboť rozhodčí Fraňo po konzultaci s kolegou u videa branku neuznal pro Jánského hru vysokou hokejkou. Další gól už domácí nedali a ve 45. minutě tyto nezdary Litvínov hodně mrzely. Snopek totiž prostřelil brankáře Hübla a vyrovnal.

„Odvedli jsme dobrou práci, ale zápas pro nás dopadl nešťastně,“ smutnil litvínovský kouč Hübl.

Včerejší duely skončily po uzávěrce tohoto vydání LN.

***

Branky a nahrávka: 16. Hranáč (Benda) -45. Snopek, rozhodující nájezd Pivko. Rozhodčí: Fraňo - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 2895. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0.