Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Pardubicko sužuje ledovka

Česko

  11:26
PARDUBICE - Sněhové jazyky a zledovatělá vozovka byly dnes dopoledne příčinou celé řady dopravních nehod v Pardubickém kraji. Podle silničářů jsou některé silnice sjízdné pouze s řetězy. Velice špatná situace je například na hlavním tahu z Hlinska na Svitavy.

bouračka foto: ČTK

Sněhové jazyky se tvoří na hlavním tahu z Hlinska přes Poličku do Svitav, dále pak na Orlickoústecku, Chrudimsku, Skutečsku a Žamberecku.

Podle provozního náměstka silničářů Bohumila
Ouhrabky je silnice I/34 přes Františky sjízdná pro nákladní dopravu pouze s řetězy. "Pořád tam pluhujeme, ale vítr nafoukává sníh zpátky na silnici. Pod sněhem je zledovatělý podklad," řekl Ouhrabka.

Přes víkend v kraji napadly dva až tři centimetry sněhu, teploty stále
kolísají od několika stupňů pod bodem mrazu po nulu. Někteří řidiči hůře sjízdné silnice nezvládli. Velmi brzy ráno hasiči v Poličce vytahovali z příkopu osobní auto, další vůz zůstal po nehodě na silnici. Avia vyjela mimo vozovku v úseku Kladno a Krouna na Chrudimsku. Později skončil v poli favorit u silnice mezi Hlinskem a Krounou.

Podle velitele zásahu se na silnici v tomto úseku tvoří sněhové jazyky, místy je až 40 cm sněhu, silnice je špatně sjízdná a vane silný boční vítr.

Autor: