Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Parkanová uklidňovala Špotákovou

Česko

PRAHA Jsem tak unavená, že nemůžu mluvit, pravila mistryně světa a olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková poté, co ji po příletu ze Švýcarska spolu se střelcem Davidem Kosteleckým, veslařem Ondřejem Synkem a vodními slalomáři Jaroslavem Volfem s Ondřejem Štěpánkem přijala ministryně obrany Vlasta Parkanová.

Na mítinku v Lausanne v úterý večer utrpěla česká atletka prohru, když obsadila za výkon 62,24 metru až čtvrté místo. „Nešlo mi to, ale všechny jsme na tom byly podobně. Trápily jsme se, někdo pak nějaký pokus trefil, já bohužel ne. Teď si musím odpočinout a nachystat se na Jablonec, kde bych se chtěla ukázat v lepším světle,“ zmínila atletka zítřejší mítink ve svém rodném městě.

Dolehl na čerstvou evropskou rekordmanku kolotoč akcí, jenž se roztočil po návratu do vlasti?

„Myslím, že rozhodně. Proto jako tragédii výsledek z Lausanne neberu. Vzpomínám, že po předloňském Göteborgu a loňské Ósace jsem první závody vždycky prohrála, takže mě tahle prohra tolik neděsí a v pátek to zase budu já,“ připomněla Špotáková mistrovství Evropy a světa, kde nastartovala svou hvězdnou dráhu ziskem stříbrné, resp. zlaté medaile.

Do pátečního odpoledne hodlá Špotáková relaxovat, což si ale plně dovolit nemůže. Do Prahy totiž přiletěla i s největšími soupeřkami, Němkami Obergföllovou a Neriusovou, stejně jako s Ruskou Abakumovovou. „Chci jim ukázat Prahu, letěly jsme společně a skamarádily jsme se,“ líčila.

Pokračování na straně 17

Dokončení ze strany 20

„Marija Abakumovová nás dokonce zachránila, když si všimla, že my ostatní na letišti sedíme u špatného výstupu do letadla na Prahu,“ usmála se Špotáková.

Pokud jde o setkání s ministryní obrany, byla oštěpařka, nyní již nadporučice, klidná.

„Paní Parkanová nás ujistila, že se v Dukle nemáme ničeho bát. A já jsem opravdu tak unavená, že se ničeho nebojím,“ uvedla k často diskutované otázce možného rušení armádního sportovního centra, které se na šestimedailovém olympijském účtu podílelo čtyřmi kovy.

Ministryně Parkanová se snažila spekulace o rušení Dukly rozptýlit. „Nikdy nikdo neřekl, že by Dukla měla být zrušená. Jiná věc je, pod čím by měla být zastřešená. To je otevřená záležitost. S potěšením jsem ale vyslechla, jak sportovci považují Duklu za skvělé zázemí,“ ukončila svůj projev.

Uvolnila tak prostor dalším dohadům.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!