Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Naše komunikace není vždy ideální, řekl ministr Dvořák. Opozici viní ze strašení

Česko

  11:39
Každá vláda má v polovině nejhorší čísla, protože v tomto období dělá ta nejméně populární rozhodnutí, vyjádřil se k nízké popularitě současné vlády ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) v diskuzním pořadu Partie na CNN Prima News. Opozici Dvořák obvinil, že Čechy „straší“ špatnou ekonomickou situací.

„Myslím si, že způsob naší komunikace není úplně ideální,“ uznal Dvořák. Vysoká nedůvěra v současnou vládu je podle něj způsobena některými nepopulárními rozhodnutími, které koalice udělala.

„Každá vláda má v polovině nejhorší čísla, protože v tomto období dělá ta nejméně populární rozhodnutí. Musela se dělat opatření, která bolí, ale pro budoucnost se musí udělat,“ řekl a upozornil, že nadcházející dva roky budou lepší.

Stínová ministryně financí Alena Schillerová (ANO) současnou vládu kritizovala mimo jiné za vysoké ceny energií nebo za migrační krizi, kterou podle ní vláda vláda nezvládla. Dodala, že opozice vládu v krocích spojených s válkou na Ukrajině podpořila.

„Myslím si, že tato vláda naprosto selhává v hospodářské strategii,“ řekla bývalá ministryně financí. Dvořák se bránil, že na ekonomickou krizi nebyli připravení. Současná vláda podle jeho slov pouze řeší problémy, které způsobila vláda minulá a napravuje její chyby.

„Nyní jede ta masivní vlna říkající, jak bude všechno hrozné,“ obvinil opozici Dvořák a dodal, že opozice „straší lidi“. Zopakoval, že věří, že ekonomická situace se bude zlepšovat. Schillerové řekl, že by opozice měla varovat před Ruskem, nikoliv kritizovat Fialovu vládu.

Schillerová kritizovala i příspěvek premiéra Petra Fialy na sociální síti X, kde mluvil o „blbé náladě“ ve společnosti. Fiala pomocí označení „blbé nálady“ odkazoval na známý projev tehdejšího prezidenta Václava Havla z roku 1997, který tenkrát tímto výrazem označil tehdejší situaci ve společnosti.

Autor: