Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Česko

Proč skončil ředitel České televize Dvořák? Válčení s Radou ČT mu zlomilo vaz, říká místopředseda Matocha

Současný ředitel ČT Petr Dvořák. | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

Premium Rozhovor
Většině členů Rady České televize šlo při červnové volbě generálního ředitele zejména o to, aby ukončili dlouhých dvanáct let trvající éru Petra Dvořáka. Vyplývá to z rozhovoru serveru Lidovky.cz s místopředsedou Rady ČT Pavlem Matochou, který odkrývá, proč Dvořák ve volbě prohrál, proč byl zvolen dosavadní šéf brněnského studia Jan Souček a co od nového šéfa mají diváci čekat.

Celý článek je běžně jen pro členy

Blahopřejeme, tento článek vám někdo otevřel.

Dočíst článek zdarma

„Myslím, že Petru Dvořákovi zlomilo vaz, že s Radou ČT nespolupracoval, ale válčil,“ popisuje Matocha.

Dvořák byl prý do poslední chvíle přesvědčen, že jej radní ve funkci potvrdí na další šestileté období, jelikož byl téměř všemi novináři a mediálními odborníky pasován na největšího favorita. Právě to ale mohlo způsobit, že se do výběrového řízení nepřihlásilo hned několik kvalitních kandidátů. Dle Matochy je ale Souček dobrou volbou pro roli nového ředitele.

Lidovky.cz: Minulý měsíc Rada ČT zvolila nového generálního ředitele Jana Součka, z čehož byla část politického spektra a také mnozí v Praze na Kavčích horách v naprostém šoku. Jak jste volbu vnímal?
Zvolit generálního ředitele je jedním z hlavních úkolů rady. Tak jsme k tomu i přistoupili. Otevřeně jsem se snažil, aby volba proběhla včas a transparentně. Po jistých peripetiích byl harmonogram současné volby ve srovnání s minulou posunut asi o dva měsíce, což jsem nepovažoval za správné, ale nakonec se nám podařilo ředitele zvolit hned na první pokus, tedy včas.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele. Pro jeho plnou verzi se prosím přihlaste nebo zaregistrujte svůj e-mail a my vám článek zdarma otevřeme.

Blahopřejeme, tento článek vám někdo otevřel

Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...