Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Peking už jsem hodila za hlavu

Česko

Primátorky – Ojedinělý veslařský svátek na vltavské trati se chystá na svůj 96. ročník

Na olympiádě v Pekingu se jí smutkem málem snad až zastavilo srdce. Namísto ataku zlaté medaile se skifařka Miroslava Knapková (28), zmožená těžkou virózou, ve finálovém závodě dokodrcala do cíle zlomena na duchu i na těle až na páté příčce.

* LN Už se vám podařilo olympijský smutek rozdýchat?

Trvalo mně strašně dlouho, než jsem se s tím vyrovnala. Cítila jsem mnohem větší zklamání, než jsem si původně byla schopna připustit. Vždyť i trochu proto jsem se začala na sezonu připravovat o něco později a ještě před měsícem mně Peking pořád ležel v hlavě. Člověk ale musí tyhle věci dokázat hodin za hlavu.

* LN Už jste pochopila, co že se vám vlastně na olympiádě přihodilo?

To víte, že jsem do nekonečna přemýšlela, kde se stala chyba. Třeba jestli jsem neměla spíše než u tratě bydlet v olympijské vesnici. K ničemu ale stejně nedojdete, akorát se tímhle přemítáním člověk trápí.

* LN Po vašem vítězství minulý týden na regatě v Ratzeburgu vás o víkendu čekají dva závody při Primátorkách. Jak chcete sladit skif s osmou?

Bude to náročné, protože oba závody dělí pouze 20 minut. Vzhledem k tomu, že tenhle kvapík neabsolvuju poprvé, už ale vím, do čeho jdu. Menší problém vidím pouze v tom, že Jitka Antošová se hodně zlepšila, takže na skifu mě nečeká ani náhodou snadný závod.

* LN Jste ráda, že vás Antošová začíná prohánět, anebo vás svými výkony zneklidňuje?

Jsem ráda, protože jak už jsem říkala, hodně dlouho mně po Pekingu trvalo, než jsem se přinutila znovu začít s tréninkem. Po osmi letech se konečně objevila konkurentka, což mi určitě pomáhá a motivuje mě to.

* LN Při výběru optimální lodě pro letošní sezonu vám pomáhal i Valerij Klešněv, ruský biomechanik ve službách anglické reprezentace. V čem vám radil?

Měřil rychlost lodě, jak při jízdě zapojuju jednotlivé svalové partie, objevoval moje technické nedostatky a další věci. Nakonec jsem dospěla k názoru, že se vrátím ke staršímu typu lodě, která mně vyhovuje víc. Akorát už není žlutá, ale červená.

* LN Že by snad vaše volba souvisela s volbami...?

Ale ne (směje se). Jde o barvu mého sponzora.

* LN O jakém umístění sníte na MS v Poznani na konci léta?

Naštěstí už necítím podobný tlak jako loni. Samozřejmě tam chci vyhrát, jen doufám, že mi vydrží zdraví. Na jaře už jsem totiž stihla dvě choroby...

Autor:

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...