Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Budova Rudého práva je v troskách. Zbyla jen suť, podívejte se

Česko

  11:30
PRAHA - Budova kdysi mocného a komunistickým režimem ovládaného Rudého práva je definitivně v troskách. Obří buldozery se o víkendu zakously do zbývajícího zdiva. Na místě bývalého sídla "ústředního tiskového orgánu" KSČ vyroste obchodní centrum.

Demolice budovy ve které sídlilo Rudé právo. foto: Jiří Wagner

Budova mezi Masarykovým nádražím a ulicí Na Poříčí vyrostla v Praze koncem osmdesátých let i přes nelibost památkářů. Vadila jim jednak vizuální podoba stavby, ale kritizovali především výšku budovy, která narušovala harmonii okolní zástavby. Před dvěma lety koupila komplex finanční společnost Penta Investments, která ho nyní nechala zbourat.

Na místě sídla kdysi nejmocnějšího deníku v Československu už zbyly jen hromady suti. Penta plánuje v centru Prahy poblíž Florence vystavět největší administrativní budovu v Praze - Florentinum. Dokončeno má být koncem příštího roku a vedle kancelářských prostor Penta slibuje vybudovat i obchodní pasáž a zahradu.

Před demolicí:


Zvětšit mapu

Na konci demolice:

Demolice budovy ve které sídlilo Rudé právo.

Co vznikne na místě zbourané budovy:

Vizualizace plánovaného administrativního centra Florentinum.

Na rozdíl od budovy Rudého práva nebude Florentinum svými devíti podlažími přesahovat výškovou hladinu sousedních budov. "Naším cílem je významně zlepšit vzhled celé lokality v okolí Florence. Již ve 14. století bylo toto území centrem obchodu a tuto pověst mu chceme projektem Florentinum navrátit," uvedla Penta.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!