Pešek v Estorilu zopakoval desáté místo

ESTORIL Český jezdec Lukáš Pešek skončil desátý v závodě MS silničních motocyklů v portugalském Estorilu a zopakoval svůj čtrnáct dní starý výsledek z Jerezu. V kubatuře do 250 ccm dojel těsně za bodovanou patnáctkou Karel Abraham, z vítězství ve Velké ceně Portugalska se radoval Španěl Alvaro Bautista.

„Start byl optimální, povedl se mi nájezd do úvodní zatáčky, tam se mi ale zahltila motorka a něco jsem ztratil. Ve druhé části závodu už mi dost odcházely pneumatiky, navíc se zezadu tlačili Faubel s Barberou, takže jsem raději trochu zvolnil a podržel si desáté místo,“ komentoval dění na trati Pešek, jenž startoval ze dvanácté pozice a po prvním kole se posunul dokonce na devátou příčku.

Méně už se na startu, mj. před zraky světové tenisové jedničky Rogera Federera, dařilo Abrahamovi, jenž tentokrát zaváhal a o čtyři místa si pohoršil na dvacátou pozici. Po stíhací jízdě nakonec skončil šestnáctý. V celkovém pořadí se oba čeští jezdci seřadili po třech závodech se stejným ziskem 12 bodů na 14. a 15. příčce.

Výsledky – do 125 ccm: 1. Corsi (It./Aprilia) 40:56,168, 2. Olive (Šp./Derbi) -0,299, 3. Terol (Šp./Aprilia) -6,355, ...28. K. PEŠEK (Aprilia) -1 kolo. MS po 3 ze 17 závodů: 1. Corsi 59 b., 2. Terol 42, 3. Olive 40, Do 250 ccm: 1. Bautista (Šp./Aprilia) 44:34,257, 2. Simoncelli (It./Gilera) -7,050, 3. Kallio (Fin./KTM) -7,063, ...10. L. PEŠEK -36,966, 16. ABRAHAM (Aprilia) -1:26,355. MS po 3 ze 17 závodů: 1. Kallio 57, 2. Pasini (It./Aprilia) 45, 3. Barberá (Šp./Aprilia) 39, ...14. ABRAHAM 12, 15. L. PEŠEK 12.

Moto GP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 45:53, 089, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -1,817, 3. Rossi (It./Yamaha) -12,723. MS po 3 z 18 závodů: 1. Lorenzo 61, 2. Pedrosa 61, 3. Rossi 47.