Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pětibojaři míří do čínské prádelny

Česko

PRAHA Pít vodu z kohoutku? Neexistuje. Objednat si pokrm v místní restauraci? V žádném případě. Poručit si i v oficiálním hotelu nápoj s ledem? Zapomeňte.

Instrukce, které obdrželi čeští moderní pětibojaři před dnešním odletem na mistrovství světa, jež se ve dnech 1. až 7. září uskuteční v čínském Čcheng-tu, hovoří jasně. „Je to riziková destinace. V Číně hodláme potvrdit příslušnost k absolutní špičce, nechceme ponechat nic náhodě,“ vysvětlil trenér reprezentace Jakub Kučera.

Největší nadějí výpravy je čerstvý mistr Evropy David Svoboda, druhý muž světového žebříčku, který bude obhajovat stříbrné medaile ze dvou posledních šampionátů. „Bude tam horko jako v prádelně, ale nemá cenu říkat, že to bude pro všechny stejné,“ pokýval hlavou Svoboda, který předloni na OH v Pekingu přišel v parkuru na nekvalitním koni o zlatou medaili. „Teď to beru jako odvetu,“ usmál se.

S podobnými ambicemi absolvují šestnáctihodinovou leteckou cestu i loňští mistři světa ve štafetách Ondřej Polívka (spolu se Svobodou) a Natálie Dianová s Lucií Grolichovou, ve výpravě je i dosud jediný český mistr světa v individuálním závodě Michal Sedlecký, jenž má titul z roku 2002. Dále je v týmu Martin Dvořák, otazník visí nad odletem zdravotně indisponované Barbory Kodedové.

Dvoučlenné štafety nyní vystřídají tříčlenné. „Naše ambice jsou ale stejné,“ pravil kouč Kučera.

Letos poprvé bude finále závodu mužů v pátek 6. září vysílat Česká televize (ČT4 Sport).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!