Phoenix už je z útlumu. Vrbata se dvakrát trefil

PHOENIX Český hokejový útočník Radim Vrbata se v pondělním utkání NHL blýskl dvěma góly a zařídil vítězství Phoenixu nad Coloradem 3:0. Vrbata nejprve ve 4. minutě otevřel skóre zápasu po přihrávce krajana Martina Hanzala, v 50. minutě pak v přesilové hře svou třináctou trefou v letošní sezoně zvýšil na konečných 3:0.

Brankář Kojotů Ilja Bryzgalov zlikvidoval v zápase všech 26 střel a po sobotní výhře 1:0 nad Minnesotou vychytal už druhé čisté konto v řadě. V brance Phoenixu se to naposledy povedlo Brianu Boucherovi, který před sedmi roky nepustil gól dokonce v pěti duelech po sobě a stanovil rekord novodobé NHL.

Kojoti tak v posledních dvou zápasech dali už zapomenout na předchozí černou sérii, když v zápasech s Vancouverem a San Jose během 81 minut inkasovali 11 gólů a sami nedali ani jeden.

„Jak jsme se z toho dostali? Zlepšil se každý hráč v týmu,“ uvedl kapitán Shane Doan, jenž měl po středečním debaklu 0:6 s Vancouverem ke spoluhráčům v kabině krátký proslov. „Dnes jsme podali bojovný výkon a potvrdili tím, že sobotní výhra 1:0 s Minnesotou nebyla náhoda. Když budeme hrát tak jako tentokrát, bude těžké pro kohokoli nás porazit,“ dodal Doan.

Phoenix se díky výhře posunul ze 7. na čtvrté místo v tabulce Západní konference, Colorado je 12. se ztrátou pěti bodů na osmé Calgary, které porazilo 3:1 Chicago.

Avalanche neskórovali už podruhé za sebou a prohráli tak počtvrté v řadě a pošesté za posledních sedm zápasů. Fanoušci nyní čekají jako na smilování na návrat Petera Forsberga, jenž v neděli podepsal s klubem novou smlouvu. Švédský útočník však ještě nemá vyřízená víza a poprvé by měl nastoupit až koncem tohoto týdne.

Povedený večer prožil v pondělí také další český útočník Jiří Hudler, který gólem a asistencí přispěl k výhře svého Detroitu nad New Yorkem Rangers 3:2.