Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pitva: Ubitý Vietnamec byl zdrogovaný

Česko

BRNO Třiačtyřicetiletý Vietnamec, jehož prý počátkem ledna v Brně ubil policista, byl při konfliktu se strážcem zákona pod silným vlivem drog. Vyplývá to z pitevního protokolu. Sdělil to policista, jenž je o případu informován.

U Vietnamce se našla dvě takzvaná psaníčka. Testy potvrdily, že obsahovala heroin. Policistovi hrozí za útok na cizince až 15 let vězení. Strážce zákona obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti a zneužití pravomoci veřejného činitele popírá.

Incident se stal 4. ledna. Policii tehdy do Körnerovy ulice přivolala majitelka bytu. Žádala, aby policisté domluvili jejímu vietnamskému podnájemníkovi, který prý přechovával drogy. Některé zdroje spekulují o tom, že s heroinem obchodoval. Chování muže údajně vykazovalo známky požití drog. Právě proto prý následně vznikl konflikt s policií.

Cizinec, vážící 45 kilogramů, utržil několik ran pěstí. Výsledkem byla zlomená žebra a natržená slezina. Pak byl umístěn do policejní cely. Před tím jej prohlédla lékařka. Cizinec si na potíže nestěžoval. Později se jeho zdravotní stav zhoršil natolik, že 5. ledna ráno musel být převezen do nemocnice. Krátce poté zemřel.

Předpokládanou příčinou smrti bylo předávkování drogami. Teprve následná pitva ukázala, že úmrtí bylo způsobeno vnitřními zraněními. S policistou, který zřejmě smrt Vietnamce zapříčinil, jsou stíháni za zneužití pravomoci veřejného činitele i jeho dva kolegové, kteří útoku přihlíželi a nezakročili proti němu. Hrozí jim až tři roky vězení.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!